Wolken


Triestig weer. Helemaal grijs, zei ik gisteren aan een vriend. Ja, maar boven de wolken schijnt de zon, antwoordde hij spontaan.

Het kan een boutade lijken. Toch was ik er echt door geraakt. Weten dat de zon schijnt, ook al zie je ze niet. En dat je ze vroeg of laat ook zelf opnieuw zal zien. Ook al is het soms maar voor even en door een klein gaatje.

Het maakt wel dat die grijze hemel er plots helemaal anders gaat uitzien.

Inderdaad, als het je gegeven wordt om met de ogen van het geloof naar de wereld en de mensen te kijken, dan wordt alles anders.

Reacties

Meest gelezen

George Coyne sj, astronoom: waarom God niet alwetend is en toch wel (1/3)

De moed om te aanvaarden dat men aanvaard is - Piet van Breemen sj op zijn best

Waarom lijken geloof en wetenschap onverenigbaar? Jezuïet-astrofysicus George Coyne sj antwoordt (2/3)

Heilig Hart van Jezus, waarover gaat dat eigenlijk over? - Vlog van Nikolaas Sintobin sj

Zou God een marsmannetje kunnen zijn? Antwoord van jezuïet astrofysicus George Coyne sj (3/3)

Zomerwens en enkele leestips van Nikolaas Sintobin sj

Een paplepelkatholiek ontdekt hoe je kan bidden met de Bijbel - Waarom zou je bidden met de Bijbel? (1/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Wat een klein kind Augustinus leerde over God - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor het feest van de Triniteit

Hoe kan je van bijbelgebed een leerschool in verlangen maken? - (3/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj