Relatie

Ik luister nogal eens naar de BBC World. En vermits ik doorheen Frankrijk reed, wisselde ik gisteren af met France Culture. Interessant om te horen hoe verschillend de verslaggeving over de Belgische politieke crisis was op beide “ernstige” zenders .

Voor de BBC was het duidelijk dat de verantwoordelijkheid lag bij de Franstaligen. Even duidelijk was het voor France Culture dat het de Vlamingen waren die deze keer echt overdreven hadden. Het zal wel geen toeval wezen dat de BBC verwees naar Nederlandstalige bronnen (VRT) en France Culture naar “Le Soir”.

Wie heeft gelijk? Wie spreekt de waarheid? Waarschijnlijk beiden. De waarheid heeft nu eenmaal oneindig veel facetten.

De “waarheid” volstaat duidelijk niet om mensen samen te doen leven. Er is ook rechtvaardigheid nodig, en respect, eerlijkheid en vergevingsgezindheid.

Voor ons mensen is die relationele component van de werkelijkheid zo mogelijk nog belangrijker.

Reacties

Meest gelezen

De goede raad van Nikolaas Sintobin sj voor paus Leo - N. Sintobin sj te gast in de pauscast van de KRO-NCRV

"De nacht loopt ten einde, de dag breekt aan" - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor de eerste zondag van de Advent

Vier redenen waarom ik houd van de Advent - Een overweging van Nikolaas Sintobin sj

Wat nodig is om goed te zien wat je ziet - Bijzonder filmpje

Hoe op vruchtbare wijze een digitale adventsretraite doen? Uitleg door Nikolaas Sintobin sj

De weg van Maria - Leo Fijen in gesprek met Nikolaas Sintobin sj - Video

Hoe handelen als je zeker gaat mislukken? - Citaat van Theresia van Lisieux