Wie deelt de lakens uit? God of de mens?



Vandaag verschijnt onderstaande overweging op www.gewijderuimte.org.

Hoe kijken wij terug op ons levensverhaal?  Nu eens lijkt het rijkelijk  bedeeld  met prachtige mogelijkheden en realisaties; dan weer een samenloop van ontgoochelingen en onverwachte en onvoorspelbare wendingen? Hoe gaan we reageren als de dood of een financiële ramp ons dwingen ons opnieuw te vragen wat we van het leven verwachten?

Wij verwachten dat  leraren en mentoren bij ons talenten vinden en tot ontwikkeling brengen, talenten waarvan we ons niet bewust waren dat we die bezaten; dat we successen scoren die onze wildste dromen overstijgen; dat bedrijfsleiders onze loopbaan in onvoorziene, maar gelukkige richtingen sturen; dat we naast de job pakken die we zo graag zouden willen; dat vrienden ons wijzen op mogelijkheden waarvan we niet wisten dat ze bestonden; of nog, dat we, tegen alle verwachtingen op succes in, een persoonlijke zaak heel gepassioneerd blijven najagen, alleen maar om uiteindelijk toch de voldoening van succes te mogen smaken.

Verwijzen dergelijke situaties alleen naar ons menselijke vernuft, naar onze volharding, onze kracht en verbeelding? Of is ook God hier op een onzegbare wijze aan het werk?


Of gaan die twee samen?

Chris Lowney

Reacties

Meest gelezen

Verstrooiingen tijdens het gebed: drie tips van Mark Rotsaert sj

Is gelukkig zijn vooral een kwestie van willen? - vertrouwen (5/6)

Wat je van een bedrieger kan leren - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Spreek vanuit jezelf - Luistervriendelijk spreken (2/5)

Hoe je het meest kan genieten van een gebakje - Wijsheid van Anthony de Mello sj

Geloof jij in engelen? - De mening van Nikolaas Sintobin sj

Is bidden enkel voor vrome boontjes? - Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Luistervriendelijk spreken (1/5) - een nieuwe serie van Nikolaas Sintobin sj

Waarom er meer materiële vooruitgang is in het Westen dan in het Oosten - Wijsheid van Anthony de Mello sj