Hoe de bekering van een jezuïet kan leiden tot de bekering van een paus


Voor ons digitaal tijdschrift igniswebmagazine.nl schreef ik een recensie van de film "The two popes". Hieronder vind je een uittreksel. De volledige tekst vind je hier.

De film slaagt er inderdaad in de kwetsbare menselijkheid die schuilgaat achter beide pausen in het daglicht te plaatsen. Een paus is ook maar een mens die, bijvoorbeeld, graag smult van pizza en veel limonade drinkt. Bij een Argentijnse pastorale veldwerker uit die menselijke kwetsbaarheid zich anders dan bij een Duitse intellectueel. Die subtiele inkijk in de ziel maakt dat beide grote persoonlijkheden verrassend dichtbij komen en dat de film aan het einde een geur van mildheid krijgt.

Door die menselijkheid van beide pausen zo centraal te stellen raakt de film aan een wezenlijk kenmerk van wat Kerk is. De Kerk wordt gedragen door gewone mensen die fouten maken. Dit geldt ook voor de beide hoofdpersonages, hoe verschillend om niet te zeggen tegengesteld hun persoonlijkheden ook zijn.  Beiden blijken bereid de ander ernstig te nemen en zich te laten bekeren.

Reacties

Truus van Dam zei…
Hele mooie film toevallig gister avond gezien
Jammer dat het goed komt met die ene priester.
Truus van Dam zei…
Jammer dat het niet goed komt
e.harland-hazebroek zei…
Weer een waardeloze poging recente mensen op het witte doek te brengen.
Reden: we kennen ze zoals ze zijn, Wilhelmina, Juliana, Bernard, de beide Pausen. Bij allemaal zie je constant wat niet klopt. Wacht 50 jaar en met een beter verhaal valt er iets te zien.
Anoniem zei…
Bishop Robert Barron gives a balanced opinion about the movie "The Two Popes".

https://www.wordonfire.org/resources/article/the-one-pope/26140/?fbclid=IwAR3TIuXOqyItrCOs4wR-gKN1drLKEIkn7g1SSMsgS0V2FThlVCXoR4q4VZQ


Interessant artikel! Bedankt.

Meest gelezen

"De nacht loopt ten einde, de dag breekt aan" - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor de eerste zondag van de Advent

Vier redenen waarom ik houd van de Advent - Een overweging van Nikolaas Sintobin sj

Hoe op vruchtbare wijze een digitale adventsretraite doen? Uitleg door Nikolaas Sintobin sj

De weg van Maria - Leo Fijen in gesprek met Nikolaas Sintobin sj - Video

Botsen om jezelf te worden ... Waarom straffen bevrijdend kan zijn (10/10)

Podcast-interview met Nikolaas Sintobin sj over "God zelf ontmoeten" en over de net uitgegeven "Bijbel" van de geestelijke begeleiding

Een wonder, wat is dat eigenlijk ? - Wijsheid van Anthony de Mello sj