Triomf





In het Nationaal Museum over Catalaanse Kunst in Barcelona een prachtige tentoonstelling bezocht over Romaanse kunst. Ik was ontroerd door enkele mooie Romaanse kruisbeelden uit de 12de eeuw.


Heel verschillend van de gothische waarmee ik meer vetrouwd ben. Bij deze laatste staat meer het lijden van Jezus centraal.


In de Romaanse beelden is het meer de liefde, de zachtheid, de overgave, de genegenheid van de Gekruisigde die in het oog springen. Vreemd dat dit soort kruisbeelden de "triomferende Christus" genoemd wordt. Of misschien verwijst deze triomf wel naar de uiteindelijke triomf van de liefde over het lijden?

Reacties

Meest gelezen

Ook de navy van Trump is hier niet tegen opgewassen, ook al lijken ze dat niet te beseffen - Heerlijk videootje

Waarom jongeren wel graag eens een "echte" mis meemaken (4/10) - Een serie van Nikolaas Sintobin sj

De goede raad van Nikolaas Sintobin sj voor paus Leo - N. Sintobin sj te gast in de pauscast van de KRO-NCRV

Wat is het verschil tussen een gewoon mens en een heilige? - Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Leo De Weerdt sj recenseert "God zelf ontmoeten. Een retraite met het leven van Jezus"

De zending die paus Leo geeft aan de jezuïeten wereldwijd - citaat

Podcastinterview over nieuwe boek Nikolaas Sintobin sj: wat het betekent dat mensen geen "gebedsknop" hebben

Hoe handelen als je zeker gaat mislukken? - Citaat van Theresia van Lisieux