Alberto Hurtado sj


Gisterenavond was fundraisingavond, ten voordele van het Hurtadofonds - opgericht om de Sociale Projecten van de Vlaamse jezuïetencolleges te financieren.



Met andere woorden ik ben een avondje gaan bedelen. Met aangepaste middelen weliswaar: powerpoint, beamer en vooral een uitgelezen team van medewerkers. Maar toch gaat het over bedelen.

De heilige Alberto Hurtado sj naar wie we het fonds genoemd hebben zegt dat het belangrijk is om mensen de kans te bieden om financieel mee te werken aan onze initiatieven. Iets daarvan heb ik gisterenavond kunnen verifiëren. Als je mensen een degelijk en mooi aanbod doet, als je ze voldoende "hoog" aanspreekt, dan kan de reactie van hetzelfde kaliber zijn of zelf nog meer.

Ik heb gisterenavond, tijdens de gesprekken, mooie dingen gehoord en gezien bij mensen. In woord en, ik geloof erin, ook in daad. Mensen zijn mooi en geroepen om steeds mooier te worden.

Reacties

Meest gelezen

Waarom mijn nieuwe boek verschillend is van al de vorige - Vlog met Nikolaas Sintobin sj

Verstrooiingen tijdens het gebed: drie tips van Mark Rotsaert sj

Is gelukkig zijn vooral een kwestie van willen? - vertrouwen (5/6)

Wat je van een bedrieger kan leren - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Spreek vanuit jezelf - Luistervriendelijk spreken (2/5)

Hoe je het meest kan genieten van een gebakje - Wijsheid van Anthony de Mello sj

Geloof jij in engelen? - De mening van Nikolaas Sintobin sj

Is bidden enkel voor vrome boontjes? - Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Luistervriendelijk spreken (1/5) - een nieuwe serie van Nikolaas Sintobin sj