Hoe ziet de wereld van God eruit?



De wereld van God is een wereld waarin ieder zich verantwoordelijk voelt voor de ander. Tijdens bezinning, vasten en gebed moet ieder zich grondig afvragen: is dit nu werkelijk de wereld die ik verlang? Is dit echt de wereld die wij allen in ons hart koesteren? Is de wereld die wij wensen echt een wereld van harmonie en vrede, in ons en in onze relaties met anderen, in families, in steden, in en tussen naties? 

En, betekent echte vrijheid niet in deze wereld wegen te kiezen die voeren naar wat goed is voor iedereen en geleid worden door liefde? 

Dan vragen wij ons af: is dit de wereld waarin wij leven? De schepping behoudt haar schoonheid die ons vervult met bewondering en ze blijft een prachtig werk. Maar er is ook “geweld, verdeeldheid, onenigheid, oorlog”. Die doen zich voor als de mens, de top van de schepping, ophoudt met het beschouwen van schoonheid en goedheid en zich terugtrekt in zelfgenoegzaamheid.

 Paus Franciscus

Reacties

Carla zei…
De wereld van God is een voorstelling dat me lief is. Iedere dag weet ik dat ik niet de mogelijkheid bezit om hier aan te voldoen.Wel weet ik dat het verlangen naar die zuivere liefdevolle wereld in mijn hart aanwezig blijft. Laten we bidden iedere dag weer voor vriendelijkheid voor al wat leeft.
Truus van Dam zei…
Ik verlang naar een wereld waar ieder gelijk is onacht geloof , kleur of geaardheid.
Edward zei…
De wereld van GOD is een wereld waarin wij het vermogen kunnen volbrengen om de dingen te doen die HIJ van ons verlangt.
Carla zei…
De engel legt zo mooi de hand op de schouder en wil zeggen, ga op weg, blijf ons herinneren.Denk daar aan!

Meest gelezen

Een verrijzenis die naar de keel grijpt, ook al is ze gevouwen en geknipt - animatiefilm

31 dagen lang leren danken - een nieuw boek van Nikolaas Sintobin sj, geschreven samen met Romy Kersten

Waarom wilde Jezus dat de leerlingen van Emmaüs Hem niet herkenden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Mini-cursus bidden met de Bijbel (4/4): hoe beëindig ik mijn gebedstijd ? Webinar met Nikolaas Sintobin sj

Brief van Ignatius van Loyola naar aanleiding van het overlijden van paus Franciscus - Bekendgemaakt via de goede zorgen van Nikolaas Sintobin sj

Ego flos - Zalig Pasen met Guido Gezelle

Kan je vandaag nog in Jezus geloven zoals 2000 jaar geleden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor beloken Pasen

Waarom we stille zaterdag graag overslaan - de uitleg van Karl Rahner sj