Yad Vashem


Yad Vashem is de grote gedenkplaats van de Holocaust. Het ligt net buiten de oude stad van Jeruzalem. We hebben er vandaag de voormiddag doorgebracht.

De hoofdbrok is een uitzonderlijk gedocumenteerde tentoonstelling over de Holocaust, wat er aan is voorafgegaan en ook de nasleep. Voor mij was dit niet meteen nieuw. Ik had er reeds veel over gelezen.

Aangrijpend vond ik vooral twee bijzondere ruimtes. Niet alleen de mooie, sobere architectuur. Maar ook en vooral hun suggestieve kracht.

Een ronde kamer die op het eerste zicht doet denken aan een bibliotheek. Daarin, langs de muur, vele duizenden mappen met de biografische gegevens van 3,2 miljoen joden die zijn omgekomen in de Holocaust. Dit werk is nog niet ten einde …

Een andere ruimte, binnen in het monument voor de meer dan één miljoen kinderen die vermoord zijn. Een tiental mooie foto’s met authentieke joodse kindergezichten die je aankijken. Door een spel van spiegels krijgen die afbeeldingen een diepte als gingen ze verder tot in het oneindige. Zo rustig als deze kinderkopjes zijn, ze lijken je toe te schreeuwen: vergeet ons niet.

Reacties

Meest gelezen

Een paplepelkatholiek ontdekt hoe je kan bidden met de Bijbel - Waarom zou je bidden met de Bijbel? (1/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Wat een klein kind Augustinus leerde over God - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor het feest van de Triniteit

Hoe kan je van bijbelgebed een leerschool in verlangen maken? - (3/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Een God die één en ook drie is. hoe moet je dat in Godsnaam verstaan? - Een uitleg door Nikolaas Sintobin sj

Bidden met de Bijbel als leerschool in "Jezus" - Een serie van Nikolaas Sintobin sj (4/6)

Hoe het komt dat bidden met de Bijbel mijn leven op zijn kop zette - Waarom zou je bidden met de Bijbel? (2/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Waarom je best vrij omspringt met de talrijke tips van Ignatius voor het bidden met de Bijbel (6/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Liefde kan vleugels geven - ontroerende animatiefilm