UNESCO


Áls je er “De Standaard” van gisteren, (11.9.09) mag op geloven, beweegt er iets in het nadenken over seksualiteit en seksuele opvoeding. Althans op wereldvlak.

In een ontwerprapport van de UNESCO over “Internationale richtlijnen inzake seksuele opvoeding” zou onder meer het volgende te lezen staan:

• ‘Bij gebrek aan een vaccin tegen aids, is opvoeding het enige vaccin dat we hebben'
• Bij het hoofdstukje over het voorkomen van zwangerschappen zou staan dat ‘onthouding van seksueel verkeer de meest efficiënte manier van contraceptie is'.

Stel je eens voor dat de Paus dit zou gezegd hebben …

Er zit “beweging” in, maar wel in alle richtingen.

In hetzelfde rapport zou, nog steeds volgens “De Standaard” bij de leerdoelstellingen voor 5- tot 8-jarigen staan dat reeds aan die leeftijd gepraat kan worden over masturbatie : ‘Het is niet schadelijk, maar moet privé gebeuren'.

Dat weten we dan ook weer.

Reacties

Meest gelezen

Een paplepelkatholiek ontdekt hoe je kan bidden met de Bijbel - Waarom zou je bidden met de Bijbel? (1/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Wat een klein kind Augustinus leerde over God - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor het feest van de Triniteit

Hoe kan je van bijbelgebed een leerschool in verlangen maken? - (3/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Een God die één en ook drie is. hoe moet je dat in Godsnaam verstaan? - Een uitleg door Nikolaas Sintobin sj

Bidden met de Bijbel als leerschool in "Jezus" - Een serie van Nikolaas Sintobin sj (4/6)

Hoe het komt dat bidden met de Bijbel mijn leven op zijn kop zette - Waarom zou je bidden met de Bijbel? (2/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Waarom je best vrij omspringt met de talrijke tips van Ignatius voor het bidden met de Bijbel (6/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Liefde kan vleugels geven - ontroerende animatiefilm