UNESCO


Áls je er “De Standaard” van gisteren, (11.9.09) mag op geloven, beweegt er iets in het nadenken over seksualiteit en seksuele opvoeding. Althans op wereldvlak.

In een ontwerprapport van de UNESCO over “Internationale richtlijnen inzake seksuele opvoeding” zou onder meer het volgende te lezen staan:

• ‘Bij gebrek aan een vaccin tegen aids, is opvoeding het enige vaccin dat we hebben'
• Bij het hoofdstukje over het voorkomen van zwangerschappen zou staan dat ‘onthouding van seksueel verkeer de meest efficiënte manier van contraceptie is'.

Stel je eens voor dat de Paus dit zou gezegd hebben …

Er zit “beweging” in, maar wel in alle richtingen.

In hetzelfde rapport zou, nog steeds volgens “De Standaard” bij de leerdoelstellingen voor 5- tot 8-jarigen staan dat reeds aan die leeftijd gepraat kan worden over masturbatie : ‘Het is niet schadelijk, maar moet privé gebeuren'.

Dat weten we dan ook weer.

Reacties

Meest gelezen

Waarin verschilt het christendom van jodendom en van islam?

Kom, o Geest des Heren, kom - Pinkstersequentie

Waar de Heilige Geest allemaal goed voor is - Pinkstergebed van Karl Rahner sj

Hoe komt het toch dat jezuïeten zoveel investeren in onderwijs? - Serie van Nikolaas Sintobin sj over ignatiaanse pedagogie (1/6)

Een "gevallen fiets" op een Amsterdamse brug - Mijmering van Nikolaas Sintobin sj

Een God die één en ook drie is. Hoe moet je dat in Godsnaam verstaan? - Een uitleg door Nikolaas Sintobin sj

Heilig Hart van Jezus, waarover gaat dat eigenlijk over? - Vlog van Nikolaas Sintobin sj