Pater Cappoen


Voorbije woensdag werd pater Erik Cappoen sj, 94 jaar oud, begraven. Hij moet een heel innemend en liefhebbend man geweest zijn.

Onderstaande tekst stond op zijn doodsprentje. Erik heeft de woorden zelf geschreven.

Wanneer ik dood zal zijn,
treur dan niet om mij …
Schrijf mij geen kwaliteiten toe
die ik niet had.
Wees dankbaar a.u.b.
samen met mij,
omdat de Heer
mij opnam in zijn vrede,
en omdat ik, voor het eerst,
zijn Moeder zag
die mij het kruisje gaf
waar ik zolang van droomde.   Delen

Reacties

Anoniem zei…
Er zitten enkele heel mooie elementen in het aangehaalde tekstje: het leven vanuit verlangen als een diep doorleefde droom, het beeld van het liefdevol een kruisje geven/krijgen, zoals een ouder aan zijn of haar kind, de geruststelling dat het nu en voor altijd 'goed' is, ... Heel poëtisch en sereen. Dank je om het op je blog te zetten.
kris zei…
Ook de eenvoudige vraag om dankbaarheid dat de Heer hem opnam in Zijn vrede, vind ik zo mooi.
Gewoon dankbaarheid... in een tijd waarin wij zoveel 'willen'.
Mooi !
Dank je Nikolaas !

Meest gelezen

De goede raad van Nikolaas Sintobin sj voor paus Leo - N. Sintobin sj te gast in de pauscast van de KRO-NCRV

"De nacht loopt ten einde, de dag breekt aan" - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor de eerste zondag van de Advent

Vier redenen waarom ik houd van de Advent - Een overweging van Nikolaas Sintobin sj

Hoe op vruchtbare wijze een digitale adventsretraite doen? Uitleg door Nikolaas Sintobin sj

De weg van Maria - Leo Fijen in gesprek met Nikolaas Sintobin sj - Video

Botsen om jezelf te worden ... Waarom straffen bevrijdend kan zijn (10/10)

Podcast-interview met Nikolaas Sintobin sj over "God zelf ontmoeten" en over de net uitgegeven "Bijbel" van de geestelijke begeleiding