Wereldwijd


De nieuwe statistieken van de Sociëteit van Jezus wereldwijd zijn net gepubliceerd. Op 1 januari 2010 waren er 18.226 jezuïeten:


• 12.887 priesters (tegen 13.088 vorig jaar);

• 1.589 broeders (tegen 1.674 vorig jaar);

• 2.818 scholastieken, dwz jezuïeten in opleiding (tegen 2.925 vorig jaar);

• 972 novicen (tegen 816 vorig jaar).

Alles samen betekent dit een daling met 237 eenheden van het aantal jezuïeten sinds 1 januari 2009, een kleinere daling dan vorig jaar (304). De gemiddelde leeftijd kende een heel lichte daling (van 57,44 naar 57,29). Er is een stijging van het aantal novicen met 156.

Reacties

v. zei…
Getallen hebben een relatieve waarde. De beweging van de lijnen in de grafiek spreken een herkenbare taal: houd moed en geloof!

Meest gelezen

Een verrijzenis die naar de keel grijpt, ook al is ze gevouwen en geknipt - animatiefilm

31 dagen lang leren danken - een nieuw boek van Nikolaas Sintobin sj, geschreven samen met Romy Kersten

Waarom wilde Jezus dat de leerlingen van Emmaüs Hem niet herkenden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Mini-cursus bidden met de Bijbel (4/4): hoe beëindig ik mijn gebedstijd ? Webinar met Nikolaas Sintobin sj

Brief van Ignatius van Loyola naar aanleiding van het overlijden van paus Franciscus - Bekendgemaakt via de goede zorgen van Nikolaas Sintobin sj

Ego flos - Zalig Pasen met Guido Gezelle

Kan je vandaag nog in Jezus geloven zoals 2000 jaar geleden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor beloken Pasen

Waarom we stille zaterdag graag overslaan - de uitleg van Karl Rahner sj

Dé twee uitspraken van paus Franciscus die ik meeneem voor mijn persoonlijk leven - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben en blijf