Toegankelijk

Gisteren hadden we de laaste bijeenkomst van een leesgroep rond de autobiografie van Theresia van Lisieux. Iemand vatte haar slotindruk van de hele lectuur ongeveer als volgt samen: “Zo hoog gegrepen en toch zo toegankelijk.”

Inderdaad, de ervaring van Theresia verwijst naar de kern van de christelijke openbaring. God die mens wordt en, bijgevolg, de mens die uitgenodigd wordt om God te worden.

Het lijkt bovenmenselijk. Dat is het ook. Letterlijk. Tegelijkertijd kan je ervaren, als je het waagt om het avontuur van de navolging van Jezus aan te gaan, dat je de genade krijgt om onmogelijke dingen te doen. Plus est en nous.

Reacties

Anoniem zei…
Dank voor je geloof!

Meest gelezen

De goede raad van Nikolaas Sintobin sj voor paus Leo - N. Sintobin sj te gast in de pauscast van de KRO-NCRV

Wat is het verschil tussen een gewoon mens en een heilige? - Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Hoe handelen als je zeker gaat mislukken? - Citaat van Theresia van Lisieux

Botsen om jezelf te worden ... Waarom straffen bevrijdend kan zijn (10/10)

Als een zwerver je uitnodigt tot meer heiligheid - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor Allerheiligen

De weg van Maria - Leo Fijen in gesprek met Nikolaas Sintobin sj - Video

Podcast-interview met Nikolaas Sintobin sj over "God zelf ontmoeten" en over de net uitgegeven "Bijbel" van de geestelijke begeleiding