Toegankelijk

Gisteren hadden we de laaste bijeenkomst van een leesgroep rond de autobiografie van Theresia van Lisieux. Iemand vatte haar slotindruk van de hele lectuur ongeveer als volgt samen: “Zo hoog gegrepen en toch zo toegankelijk.”

Inderdaad, de ervaring van Theresia verwijst naar de kern van de christelijke openbaring. God die mens wordt en, bijgevolg, de mens die uitgenodigd wordt om God te worden.

Het lijkt bovenmenselijk. Dat is het ook. Letterlijk. Tegelijkertijd kan je ervaren, als je het waagt om het avontuur van de navolging van Jezus aan te gaan, dat je de genade krijgt om onmogelijke dingen te doen. Plus est en nous.

Reacties

Anoniem zei…
Dank voor je geloof!

Meest gelezen

Amerikaanse kardinalen zeggen Trump de wacht aan - Lees hier de tekst (in het Nederlands)

Licht dat leven geeft: Tim van de Veen sj legt uit waarover de komende 40-dagenretraite zal gaan

Wat is het belangrijkst: Jezus of het Heilig Sacrament - Anthony de Mello sj

De kunst van het luisteren: interview met Nikolaas Sintobin sj over geestelijke begeleiding (video-gesprek)

Hoe ervaring van zwakte je sterker kan maken - Help, het gaat niet goed met mij (10/13)

Wat de doop van Jezus ons leert over de "preëxistentie" van de Zoon - Homilie van Nikolaas Sintobin sj