Toegankelijk

Gisteren hadden we de laaste bijeenkomst van een leesgroep rond de autobiografie van Theresia van Lisieux. Iemand vatte haar slotindruk van de hele lectuur ongeveer als volgt samen: “Zo hoog gegrepen en toch zo toegankelijk.”

Inderdaad, de ervaring van Theresia verwijst naar de kern van de christelijke openbaring. God die mens wordt en, bijgevolg, de mens die uitgenodigd wordt om God te worden.

Het lijkt bovenmenselijk. Dat is het ook. Letterlijk. Tegelijkertijd kan je ervaren, als je het waagt om het avontuur van de navolging van Jezus aan te gaan, dat je de genade krijgt om onmogelijke dingen te doen. Plus est en nous.

Reacties

Anoniem zei…
Dank voor je geloof!

Meest gelezen

Verrijzen, wat wil dat nú eigenlijk zeggen? (1/5) - Wauthier de Mahieu sj over het ultieme mysterie van het christelijk geloof

Wat je óók te horen krijgt in de biecht - citaat met commentaar van Nikolaas Sintobin sj

Het vaak vergeten eerste deel van de biecht (Hoe biechten? 2/3)

Hoe biechten? Tips voor mensen voor wie dit niet evident is (1/3)

Hoe de verrijzenis nú reeds ervaren? (3/5) - Wauthier de Mahieu sj (+)

De dubbele gedrevenheid van Thomas Merton vlak voor hij intrad bij de trappisten - Citaat

"Niemand is veroordeeld tot middelmatigheid" - Nikolaas Sintobin sj in gesprek met Leo Fijen

Is geloof in verrijzenis louter romantiek? (2/5) - Wauthier de Mahieu sj