Paus Franciscus: de drie kenmerken van de bekoring




Gedurende de 40-dagentijd bied ik je elke vrijdag een video aan die te maken heeft met het thema bekoring. 

Een tijd geleden predikte Paus Franciscus in de ochtendmis over wat typisch is voor de bekoring. Hieronder kan u hem zelf aan het woord horen. Onder de video vindt u zijn woorden, vertaald naar het Nederlands.



Merkwaardig. De bekoring heeft drie kenmerken: het groeit, het is besmettelijk, en het rechtvaardigt zichzelf. Het begint onschuldig, maar het neemt toe in kracht.

Reacties

Meest gelezen

Waarin verschilt het christendom van jodendom en van islam?

Kom, o Geest des Heren, kom - Pinkstersequentie

Waar de Heilige Geest allemaal goed voor is - Pinkstergebed van Karl Rahner sj

Hoe komt het toch dat jezuïeten zoveel investeren in onderwijs? - Serie van Nikolaas Sintobin sj over ignatiaanse pedagogie (1/6)

Een "gevallen fiets" op een Amsterdamse brug - Mijmering van Nikolaas Sintobin sj

Een God die één en ook drie is. Hoe moet je dat in Godsnaam verstaan? - Een uitleg door Nikolaas Sintobin sj

Hoe vermijden dat je intuïtie onbetrouwbaar wordt - 5/9