Waarom zijn christenen soms verachtelijk in de ogen van de mensen?




Niets maakt de gelovigen meer verachtelijk in de ogen van de wereld dan te zien dat ze onderling verdeeld zijn.


Ignatius

Reacties

e.harland-hazebroek zei…
Zo voelt dat ook als het er niet respectvol aan toe gaat.
Beter een andere weg inslaan.
Truus van Dam zei…
Omdat gelovigen denken dat dit de enige weg is en de wijsheid denken in pacht te hebben. Er zijn meer wegen naar God en in mijn ogen moet je ieder zijn geloof respecteren, ook zij denken misschien wel zo. Zou overigens geen ander geloof willen hebben, maar iemand die anders is groot gebracht zal hier anders over denken.
Anoniem zei…
Daar waar mensen zijn bestaat verdeeldheid. Misschien is dat het unieke van het mens zijn waardoor we ook verbondenheid met elkaar kunnen vinden omdat we met elkaar te maken hebben of krijgen.Wanneer je kijkt naar de kerkscheuringen dan zie je hoe moeilijk het is om iets te aanvaarden wat niet bij je past.

Meest gelezen

Een verrijzenis die naar de keel grijpt, ook al is ze gevouwen en geknipt - animatiefilm

Waarom wilde Jezus dat de leerlingen van Emmaüs Hem niet herkenden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Mini-cursus bidden met de Bijbel (4/4): hoe beëindig ik mijn gebedstijd ? Webinar met Nikolaas Sintobin sj

Brief van Ignatius van Loyola naar aanleiding van het overlijden van paus Franciscus - Bekendgemaakt via de goede zorgen van Nikolaas Sintobin sj

Kan je vandaag nog in Jezus geloven zoals 2000 jaar geleden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor beloken Pasen

Ego flos - Zalig Pasen met Guido Gezelle

Waarom we stille zaterdag graag overslaan - de uitleg van Karl Rahner sj

Dé twee uitspraken van paus Franciscus die ik meeneem voor mijn persoonlijk leven - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben en blijf