Surfen



Hervé-Pierre is burgerlijk ingenieur. Hij heeft 10 jaar vorming achter de rug als jezuïet in de Franse provincie en nu studeert hij nog een jaartje bij aan het Europacollege in Brugge.

Zijn indrukken zijn verdeeld. Het systeem is nogal schools maar de lessen hebben een goed niveau en er is een goed studieklimaat. Wat hem evenwel tegen de borst stuit is de overdaad aan – interessante - leerstof die wordt aangeboden. Onmogelijk om te verwerken. Onmogelijk om naar de diepte te gaan. Je kan een document amper verkennen of je moet al “surfen” naar iets anders. Je hebt de ene email nog maar geopend of de volgende komt al binnen.

Het blijkt een bewuste “pedagogische” keuze te zijn van de academische overheid. Bedoeling is om deze toekomstige Europese ambtenaren voor te bereiden op de concrete Brusselse werktoestanden.

Permanent crisismanagement. Daar heeft de Amerikaanse meesteroplichter Madoff 30 jaar lang doorheen gesurft op de golven van Wallstreet. Op zijn manier.

Reacties

Meest gelezen

De vasten: ramadan van de christenen? - Verschil tussen christelijk vasten en de ramadan - Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Wat maakt vasten tot christelijk vasten? Nikolaas Sintobin sj legt het kort en bondig uit - video

Nikolaas Sintobin sj over schuld en boete, de taal die God spreekt, wat hij leerde van een Brusselse bedelaar ... - Videogesprek met Leo Fijen

Wat is de kern van het christelijk bidden - Nikolaas Sintobin sj getuigt - video en podcast

Verrijzen, wat wil dat nú eigenlijk zeggen? (1/5) - Wauthier de Mahieu sj over het ultieme mysterie van het christelijk geloof

Bidden met de Bijbel: mini-videocursus - deel 1: De voorbereiding en de opstart

Creativiteit als remedie tegen angst - Serie van Nikolaas Sintobin sj over "Creëren, teken van hoop" (3/8)

Hoe de verrijzenis nú reeds ervaren? (3/5) - Wauthier de Mahieu sj (+)

Wat zijn tegenwoordig de gebruikelijke vastenpraktijken voor christenen ? - Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj