Pluralistisch


Voorbije maandag, 21 september, was er onthaaldag aan de Universiteit Antwerpen (UA). Vermits de UA officieel een pluralistische universiteit is werd er, ook op levensbeschouwelijk gebied, een “pluralistisch aanbod” gedaan.

De pastorale dienst organiseerde traditiegetrouw een eucharistieviering in de kathedraal. De vrijzinnige dienst organiseerde een “humoristische conference”, gegeven door een stand-up comedian, Nigel Williams. De omschrijving van de inhoud van deze “activiteit” nam 19 regels in beslag. Ze kan evenwel samengevat worden in vier woorden: “Het christendom belachelijk maken”.

In onze streken is het christendom in crisis. Maar de “georganiseerde vrijzinnigheid” verkeert duidelijk in een nog grotere crisis.

Reacties

Anoniem zei…
De door jou gekozen foto drukt zoveel harmonie in verscheidenheid uit.
Wat een contrast met de ervaring die je verwoordt.

Meest gelezen

Een verrijzenis die naar de keel grijpt, ook al is ze gevouwen en geknipt - animatiefilm

31 dagen lang leren danken - een nieuw boek van Nikolaas Sintobin sj, geschreven samen met Romy Kersten

Waarom wilde Jezus dat de leerlingen van Emmaüs Hem niet herkenden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Mini-cursus bidden met de Bijbel (4/4): hoe beëindig ik mijn gebedstijd ? Webinar met Nikolaas Sintobin sj

Brief van Ignatius van Loyola naar aanleiding van het overlijden van paus Franciscus - Bekendgemaakt via de goede zorgen van Nikolaas Sintobin sj

Ego flos - Zalig Pasen met Guido Gezelle

Kan je vandaag nog in Jezus geloven zoals 2000 jaar geleden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor beloken Pasen

Waarom we stille zaterdag graag overslaan - de uitleg van Karl Rahner sj

Mijn goede oude Jozef - een vriend blikt terug op het leven van Jozef - Lied van Georges Moustaki