Groeien

Ik heb mijn moeder zien groeien tot aan haar dood. De laatste jaren van haar leven was het in loslaten.”

Dit mocht ik onlangs horen uit de mond van een vriend. Ik wil er graag voor tekenen.

Reacties

Anoniem zei…
Ik zou hetzelfde kunnen zeggen van mijn vader, onlangs overleden op zeer hoge leeftijd. En oo hijzelf was zich daar van bewust. Daarom koos hij als hoofding op zijn overlijdensbericht volgend citaat van L. Vander Kerken s.j. (al was hij niet speciaal verbonden met de Jesuïeten):
'Hij die ons het leven schonk
wacht tot hij dat leven plukken kan
als een mooie rijpe vrucht.'
Ik heb Libert Vander Kerken sj niet meer persoonlijk gekend. Ik herinner me wel zijn fijnzinninge mijmeringen in De Standaard, 25 à 30 jaar geleden.

Het citaat dat u aanhaalt vind ik ook heel mooi. Wat een geloofsgetuigenis!

Dank.

Meest gelezen

Een verrijzenis die naar de keel grijpt, ook al is ze gevouwen en geknipt - animatiefilm

31 dagen lang leren danken - een nieuw boek van Nikolaas Sintobin sj, geschreven samen met Romy Kersten

Waarom wilde Jezus dat de leerlingen van Emmaüs Hem niet herkenden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Mini-cursus bidden met de Bijbel (4/4): hoe beëindig ik mijn gebedstijd ? Webinar met Nikolaas Sintobin sj

Brief van Ignatius van Loyola naar aanleiding van het overlijden van paus Franciscus - Bekendgemaakt via de goede zorgen van Nikolaas Sintobin sj

Ego flos - Zalig Pasen met Guido Gezelle

Kan je vandaag nog in Jezus geloven zoals 2000 jaar geleden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor beloken Pasen

Waarom we stille zaterdag graag overslaan - de uitleg van Karl Rahner sj

Mijn goede oude Jozef - een vriend blikt terug op het leven van Jozef - Lied van Georges Moustaki