Wat paus Franciscus geleerd heeft over oude vrouwen


Gisteren, tijdens de homilie in de eucharistieviering, maakte Paus Franciscus onderstaande overweging. Ja, er is nog hoop!


Vaak, heel vaak vind je onder de gelovigen eenvoudige oude vrouwen. Soms hebben ze zelfs de basisschool niet eens afgemaakt.  Maar ze kunnen ons de zaken beter uitleggen dan welke theoloog ook omdat ze de Geest van Christus in zich hebben.

Reacties

Anoniem zei…
Het maakt mij erop attent dat ik nog meer oog dien te hebben voor wat het gewone alledaagse leven in de aanbieding heeft. De diepte van het leven, God toont zich in het meest gewone en wordt daardoor buitengewoon. Die houding aanleren bij kinderen, jongeren, bij mensen van elke leeftijd kan een heropleving van het geloof betekenen. En moeilijke woorden en begrippen kunnen daarna gecreëerd worden, theologie kan weer vlees en bloed krijgen.
Anoniem zei…
In de gejaagdheid van het leven, net als U, kan ik dat wel eens vergeten. Dank U voor de opmerking,
een herinnering kan nooit kwaad.

Meest gelezen

Een verrijzenis die naar de keel grijpt, ook al is ze gevouwen en geknipt - animatiefilm

Waarom wilde Jezus dat de leerlingen van Emmaüs Hem niet herkenden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Mini-cursus bidden met de Bijbel (4/4): hoe beëindig ik mijn gebedstijd ? Webinar met Nikolaas Sintobin sj

Brief van Ignatius van Loyola naar aanleiding van het overlijden van paus Franciscus - Bekendgemaakt via de goede zorgen van Nikolaas Sintobin sj

Waarom we stille zaterdag graag overslaan - de uitleg van Karl Rahner sj

Kan je vandaag nog in Jezus geloven zoals 2000 jaar geleden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor beloken Pasen

Ego flos - Zalig Pasen met Guido Gezelle

Dé twee uitspraken van paus Franciscus die ik meeneem voor mijn persoonlijk leven - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben en blijf