Waarom er meer materiële vooruitgang is in het Westen dan in het Oosten - Wijsheid van Anthony de Mello sj



Anthony de Mello sj (1931 – 1987) was een  Indisch jezuïet en psychotherapeut. Hij had veel aandacht voor de dialoog tussen de ignatiaanse spiritualiteit en de Indische wijsheidstraditie. De Mello is bekend om zijn korte verhaaltjes.

Een leerling uit het Oosten die erg trots was op wat hij als Oosterse spiritualiteit beschouwde, kwam bij de wijze en zei: “Hoe komt het dat het Westen materiële vooruitgang heeft en het Oosten spiritualiteit?”

De wijze antwoordde hierop laconiek: “Toen bij de schepping de gaven voor de wereld uitgedeeld werden, kon het Westen als eerste kiezen.”

Anthony de Mello sj

Reacties

Anoniem zei…
Die zit. Mello staat ook in mijn kast. Marjolein
Anoniem zei…
geweldige humor :)
Anoniem zei…
Geen overleg dus …,..

Meest gelezen

Waarin verschilt het christendom van jodendom en van islam?

Kom, o Geest des Heren, kom - Pinkstersequentie

Waar de Heilige Geest allemaal goed voor is - Pinkstergebed van Karl Rahner sj

Hoe komt het toch dat jezuïeten zoveel investeren in onderwijs? - Serie van Nikolaas Sintobin sj over ignatiaanse pedagogie (1/6)

Een "gevallen fiets" op een Amsterdamse brug - Mijmering van Nikolaas Sintobin sj

Een God die één en ook drie is. Hoe moet je dat in Godsnaam verstaan? - Een uitleg door Nikolaas Sintobin sj

Hoe vermijden dat je intuïtie onbetrouwbaar wordt - 5/9