Coyne

Vandaag, 4 januari 2010, wordt pater George Coyne sj, president van de “Vatican Observatory Foundation” en voormalig directeur van de Vaticaanse sterrenwacht gehuldigd door de “American Astronomical Society” in Washinton. Hij wordt in de bloemetjes gezet omwille van zijn inzet voor de vorming van jonge astronomen en ook omwille van zijn bijdrage tot de dialoog tussen wetenschap en geloof.

In onderstaande video vertelt Coyne over de de verhouding tussen geloof en wetenschap. Meer bepaald gaat hij als gelovige wetenschapper in op de evolutieleer van Darwin.



Mocht u bovenstaande video niet kunnen activeren, dan kunt u hem ook terugvinden op http://www.youtube.com/watch?v=po0ZMfkSNxc&feature=player_embedded#.

Reacties

Anoniem zei…
Kan je ons klank en beeld (video) bezorgen?
Dank.

Meest gelezen

Waarin verschilt het christendom van jodendom en van islam?

Kom, o Geest des Heren, kom - Pinkstersequentie

Waar de Heilige Geest allemaal goed voor is - Pinkstergebed van Karl Rahner sj

Hoe komt het toch dat jezuïeten zoveel investeren in onderwijs? - Serie van Nikolaas Sintobin sj over ignatiaanse pedagogie (1/6)

Een "gevallen fiets" op een Amsterdamse brug - Mijmering van Nikolaas Sintobin sj

Hoe vermijden dat je intuïtie onbetrouwbaar wordt - 5/9

Een God die één en ook drie is. Hoe moet je dat in Godsnaam verstaan? - Een uitleg door Nikolaas Sintobin sj