Hoe het komt dat goede dingen minder goed en zelfs slecht kunnen worden


Het is als geld, macht, relaties, … Op zich goede dingen. Je kan er heel wat zinvols mee doen.

De kunst is het vinden van het juiste evenwicht. Of, zoals onze vriend Ignatius het zou zeggen: het gaat over middelen die je kan gebruiken voor een hoger doel.

Als het middel doel wordt, dan ontstaat verslaving. Meer wordt dan minder.

Reacties

Unknown zei…
Ik bespaar en betaal geen internetabo. Aangezien ik wel tuk ben op internet, moet ik met de fiets naar de bib. Soms is de fietsrit belangrijker dan de internetinfo.


Anoniem zei…
Heel erkenbare video. Overal waar je komt zie je mensen bezig met gsm. Bewust heb ik de eenvoudigste gsm gekocht die er op de markt is en enkel de mensen die me het meest nabij zijn kennen mijn nummer. Het geeft een gevoel van vrijheid, van meester zijn van het ogenblik.

Meest gelezen

Waarom katholieken heiligen vereren

Deze blog en de blogger gaan er even tusssenuit, maar laten je niet alleen

Gebed is niet nuttig. Wat is het dan wel?

Ignatius van Loyola: de moed om te kiezen voor het onzekere - anecdote - animatiefilm

Wonder

Een vreemd mannetje waar iets heel bijzonders van uitgaat - feest van de gedaanteverandering - verrassende tekenfilm

Onderscheiding voor fijnproevers: Pierre Favre sj: "Voelen dat je begrijpt"

Doet God aan marketing? Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor deze zondag