“De leraar is plezant” - Waarom het belangrijk is plezier naar waarde te schatten - Nikolaas Sintobin sj

Karel gaat sinds kort naar “het college”. Toen ik hem vroeg welk zijn lievelingsvak was, twijfelde hij geen ogenblik: “Latijn”. Nochtans was dat net het nieuwe vak waar hij het meeste schrik voor had. Toen ik hem vroeg naar het waarom kwam het antwoord even snel: “de leraar is plezant”.

Waar je plezier aan beleeft doe je graag, doe je beter. Dat geldt voor kinderen. Dat geldt voor volwassenen. Waar je plezier aan beleeft, zegt vaak ook iets over je diepere verlangen, over je gedrevenheid.

Het is belangrijk om voldoende vrij te leren staan tov plezier. Wans soms moeten we dingen doen die echt niet leuk zijn en toch zinvol en nodig. Het is even belangrijk om plezier naar waarde te schatten. In het leerproces. Of bij het maken van keuzes.

Reacties

Meest gelezen

Hoe sluit ik vrede met mijn donkere kanten? - Overweging van Nikolaas Sintobin sj

Nikolaas Sintobin sj: hoe een bekende atheïstische vriend me uitdaagde om christen te worden

Word je geboren als christen? - Het antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Karl Rahner sj over de toekomst van Katholieke Kerk - citaat

Geloven christenen in Maria? Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Waarom de bij gelukkiger is dan de adder - Wijsheid (?) van Balsasar Gracián sj

Over trots die dankbaar maakt - Een nieuwe serie van Nikolaas Sintobin sj (1/8)