Profielen


In een toespraak van 1979 noemde de toenmalige Algemene Overste van de Sociëteit van Jezus, Pedro Arrupe sj, 5 profielen van mensen die niet thuishoren bij de jezuïeten.

Je merkt dat er intussen al 30 jaar verstreken zijn. Maar, a contrario, schetst het onrechtstreeks wel een interessant beeld van waar het bij de navolging van Christus wel op aan komt.

1. De eeuwige tegenspreker

2. De vakman die alleen maar denkt aan professionalisme en carrière en die de innerlijke gedrevenheid uit het oog verliest

3. De persoon zonder realiteitsbesef die meent dat de “normale” regels van tijd, geld … niet gelden voor hem

4. De politieke activist die volledig opgaat in ideologie

5. De traditionalist die zich opsluit in een vernauwde horizon.

Reacties

Meest gelezen

Zomerwens en enkele leestips van Nikolaas Sintobin sj

Zou God een marsmannetje kunnen zijn? Antwoord van jezuïet astrofysicus George Coyne sj (3/3)

Heilig Hart van Jezus, waarover gaat dat eigenlijk over? - Vlog van Nikolaas Sintobin sj

De moed om te aanvaarden dat men aanvaard is - Piet van Breemen sj op zijn best

Waarom lijken geloof en wetenschap onverenigbaar? Jezuïet-astrofysicus George Coyne sj antwoordt (2/3)

George Coyne sj, astronoom: waarom God niet alwetend is en toch wel (1/3)

Wijlen paus Franciscus en nieuwe paus Leo: een terugblik en een vooruitblik door Nikolaas Sintobin sj

Tips voor biecht- en andere delicate gesprekken - Pierre Favre sj

Hoe vind je de juiste weg - hoe vind ik mijn roeping: video-interview van Nikolaas Sintobin sj