Asielzoekers

Mia Honinckx is arts en werkt bij asielzoekers. Onderstaande paragraafjes komen uit een getuigenis over hoe zij de ignatiaanse spiritualiteit beleeft in haar beroepsleven.

Met de hulp van Ignatius meen ik te kunnen onderscheiden dat zij, net als ik mens zijn, beiden kinderen van God. Ik zie geen argumenten waarom ik beter zou zijn dan zij. Ik ervaar het als vanzelfsprekend deze mensen te ontmoeten, hen respectvol te bejegenen. De bewoners zijn misschien wel materieel afhankelijk van het opvangcentrum maar zijn als mens in staat om heel wat te geven. Ik had dan ook het geluk heel wat te krijgen en heel wat te mogen leren. Zo keek ik met grote verwondering naar het grote Godsvertrouwen van mensen uit Afrika.


Meer dan eens vraag ik mij af of het wel eerlijk is, of ik wel recht heb op een beter – comfortabeler leven dan de bewoners – of ik niet meer moet geven, of ik mij hierover niet schuldig moet voelen. Meer dan eens had ik het moeilijk om op tijd naar huis te gaan, waar mij nochtans ook een plicht roept als echtgenote en moeder. Nog steeds denk ik, na lange overwegingen en met nog steeds de nodige twijfel en onzekerheid, dat het mijn taak is deze mensen goed te verzorgen, mij in te zetten om deze mensen de zorgen te geven waar die ze nodig hebben. Ik heb het nooit als moeilijk ervaren om deze mens in bijzondere omstandigheden te verzorgen zoals de patiënt verdient. Meer nog ik denk dat ik dit niet anders zou kunnen.


Ik leerde gevoelig te zijn voor het lijden van deze mensen. Ik leerde met hen van gedachten wisselen ondanks alle taal- en cultuurbarrières. Ik leerde hun geloof kennen en hun beleving hiervan. Ik kan alleen maar dankbaar zijn voor de kansen die ik krijg om deze mensen te ontmoeten. Deze mensen leren mij een beter mens te zijn, respectvol te zijn voor de andere, en misschien zeer eigenaardig, zij leerden mij dat ik ook voor mezelf en de mijnen moet zorgen.

Delen

Reacties

Meest gelezen

Een paplepelkatholiek ontdekt hoe je kan bidden met de Bijbel - Waarom zou je bidden met de Bijbel? (1/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Wat een klein kind Augustinus leerde over God - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor het feest van de Triniteit

Hoe kan je van bijbelgebed een leerschool in verlangen maken? - (3/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Een God die één en ook drie is. hoe moet je dat in Godsnaam verstaan? - Een uitleg door Nikolaas Sintobin sj

Bidden met de Bijbel als leerschool in "Jezus" - Een serie van Nikolaas Sintobin sj (4/6)

Hoe het komt dat bidden met de Bijbel mijn leven op zijn kop zette - Waarom zou je bidden met de Bijbel? (2/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Waarom je best vrij omspringt met de talrijke tips van Ignatius voor het bidden met de Bijbel (6/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Liefde kan vleugels geven - ontroerende animatiefilm