Over de kracht en de beperking van vriendschap - kortfilm


Vriendschap en liefde kunnen in de mens onvermoede bronnen aanboren. Het onverzadigbare verlangen naar de ander, in laatste instantie naar God, is wat de mens misschien wel het meest tot mens maakt.

Hoe sterk het elan ook kan zijn, toch is in dit ondermaanse niet alles mogelijk. We stoten steeds op onze beperkingen. Frustratie is tot op zekere hoogte onvermijdelijk. Sommige grenzen kunnen we verleggen. Paradoxaal genoeg is het nodig andere grenzen te aanvaarden om nog verder te kunnen groeien.

Onderstaand video is daar een wondermooie, creatieve illustratie van.



Reacties

Carla zei…
Een creatieve geest schept, ontmoet en de illusie lost vanzelf op. Sneeuw, zand, water takjes en zelfs plastic, het heeft een functie.
Betekenis toevoegen aan wat niet duidelijk is...nee
Truus zei…
Beperkingen maken ook vindingrijk.
Chantal zei…
doorheen de mogelijkheden en de beperkingen groei je toch naar mekaar toe. Zo sterk dat je bij wijze van spreken ook oplost voor mekaar en zo één wordt. Een echte vriendschap kan dat zijn. Prachtig ! Ik werd er stil van.
Kitina zei…
Een in het grote geheel zonder elkaar nog te herkennen.
Iets van jezelf zul je terugvinden in dat grote geheel.
De rest is niet meer nodig als je samen verder gaat.

Meest gelezen

Verstrooiingen tijdens het gebed: drie tips van Mark Rotsaert sj

Is gelukkig zijn vooral een kwestie van willen? - vertrouwen (5/6)

Wat je van een bedrieger kan leren - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Spreek vanuit jezelf - Luistervriendelijk spreken (2/5)

Hoe je het meest kan genieten van een gebakje - Wijsheid van Anthony de Mello sj

Geloof jij in engelen? - De mening van Nikolaas Sintobin sj

Is bidden enkel voor vrome boontjes? - Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Luistervriendelijk spreken (1/5) - een nieuwe serie van Nikolaas Sintobin sj

Waarom er meer materiële vooruitgang is in het Westen dan in het Oosten - Wijsheid van Anthony de Mello sj