Lieke van Lexmond over "de humor van God'



Op 7 mei 2014 is het weer zover. Dan komt de nieuwe editie van "Op zoek naar God, in de stilte" op de buis (21:20  op NL3), zes weken lang.

In onderstaand fragment uit de vorig serie mijmert Lieke van Lexmond over "De humor van God".

Reacties

Anoniem zei…
Hartelijk Dank U Pastor Nikolaas Sintobin SJ en Hartelijk Dank U mooie Jonge Artieste Lieke van Lexmond,
voor ideeën delen en gevoelens over psalm 139, EO , gebed, humor , Op zoek naar God.
Dank U, dankzij U heb ik ontdekt psalm 139.

Dank U hartelijk Pastor Nikolaas Sintobin SJ voor Uw Inspirerende Boek titel : " Jezuïeten Grappen Humor en Spiritualiteit"
citeer deel tekst alstublieft van " Voorwoord " :
"......Nikolaas Sintobin, zelf jezuïet ,..................."In twintig kleine hoofdstukjes behandelt hij wezenlijke elementen uit de ignatiaanse spiritualiteit, zoals bijvoorbeeld: het leven in spanningsvelden, de innige godsverbondenheid, de vorming tot vrijheid en sociale inzet, de jezuïtische gehoorzaamheid, de begeleiding van jongeren en volwassenen, enzovoort. In die spiritualiteit is ook paus Franciscus gevormd.Misschien herken je wel een en ander? "
(einde citeren deel tekst van Voorwoord geschreven door Mark Rotsaert S.J.).
Deze boek is een grote wijsheid met in prachtig "LICHT " taal verwoord.
Met tekeningen plaatjes die heel humoristisch zijn en uitnodigen tot veel hartelijke plezier.

citeer een klein tekst uit duizenden wijze teksten uit boek " Jezuïeten Grappen,
bladzijde 41, " Authentieke uitmuntendheid bestaat erin voorbij de grens van de eigen persoon te gaan en verantwoordelijkheid op te nemen voor de ander."

Meest gelezen

Wat is de echte vreugde? Het onthutsende antwoord van Franciscus van Assisi - citaat

Waarom je soms beter werkloos toeziet - Wijsheid (?) van Balsasar Gracián sj

Onderscheiding van de geesten voor beginners: over welke "geesten" heeft men het? - Joe Tetlow sj(1/3)

Waarom keuzes ertoe doen - aangrijpend tekenfilmpje

Ups en downs, voorwaarde voor geestelijke groei. Hoezo?! - Uitleg van Nikolaas Sintobin sj bij bijzondere vaststelling in Ignatius' autobiografie

Hoe onderscheidend omgaan met je gevoelens? - Onderscheiding voor beginners (2/3)

Hoe kan je weten of je geroepen bent om jezuïet te worden? - Het antwoord van Pedro Arrupe s

Waarom christenen niet geloven in de God van Plato en Aristoteles - Homilie voor deze zondag

Podcast met Nikolaas Sintobin sj over zijn commentaar op "Het verhaal van de pelgrim", de autobiografie van Ignatius van Loyola