Verrast door vreugde - Recept om te leven als christen in een geseculariseerde wereld


Voorbije zaterdag, 14 september 2019, was ik de gastspreker bij de opening van het Forum Saint Michel, het nieuwe vormingscentrum van onze Franstalige medebroeders in Brussel. Hieronder kan je mijn voordracht beluisteren.

Onderwerp: Verrast door vreugde -  Hoe kan je leven als een vreugdevolle christen in een geseculariseerde samenleving en cultuur?

Reacties

Anoniem zei…
Tja, mijn Frans is zodanig dat ik dit niet kan volgen. Wie weet volgt en nog een verlaling. Er vanuit gaande dat het recept in mijn hart zit om de vreugde te beleven ga ik rustig verder.
Anoniem zei…
Ook ik hoop op een vertaling :)
Anoniem zei…
Merci pour ce beau témoignage et dire que... tout commence par l'achat d'un dentifrice !
Het zit hem inderdaad dikwijls in de kleine dingen.
e.harland-hazebroek zei…
Geen probleem. Heb het bewaard voor later op de dag. Een mooie getuigenis, heel positief.
Ik vraag me af in hoeverre de secularisatie geen houding is naar buiten en er veel zoekende mensen zijn. Het antwoord daarop is Christus volgen, niet makkelijk maar het is het licht wat niet onder de korenmaat moet staan.
Anoniem zei…
Ik zou ook graag een nederlandse vertaling hiervan hebben, is het mogelijk om dit schriftelijk te lezen ?

Meest gelezen

George Coyne sj, astronoom: waarom God niet alwetend is en toch wel (1/3)

De moed om te aanvaarden dat men aanvaard is - Piet van Breemen sj op zijn best

Waarom lijken geloof en wetenschap onverenigbaar? Jezuïet-astrofysicus George Coyne sj antwoordt (2/3)

Heilig Hart van Jezus, waarover gaat dat eigenlijk over? - Vlog van Nikolaas Sintobin sj

Zou God een marsmannetje kunnen zijn? Antwoord van jezuïet astrofysicus George Coyne sj (3/3)

Zomerwens en enkele leestips van Nikolaas Sintobin sj

Wat een klein kind Augustinus leerde over God - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor het feest van de Triniteit

Hoe kan je van bijbelgebed een leerschool in verlangen maken? - (3/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Liefde kan vleugels geven - ontroerende animatiefilm