Kan het dan toch?


Kan er dan toch iets veranderen. In Frankrijk geeft Sarkozy die indruk. Hij heeft het aangedurfd om de allerheiligste traditionele scheiding van Kerk en staat in Frankrijk in vraag te stellen. Hij heeft ook sleutelposten in zijn regering toevertrouwd aan socialisten. Du jamais vu.

Krijgen we iets analoog in de USA?

Het leek erop dat zwarten a priori uitgesloten waren van de macht, en wel omwille van hun huidskleur. Het leek erop dat alleen trouwe supporters van de grote belangengroepen een greep konden doen naar het presidentsschap. Het leek erop dat de president, als puntje bij paaltje kwam, niet anders kon doen dan de vertrouwde politiek verder te zetten.

Met Obama lijkt iets anders zich aan te kondigen.

Ongetwijfeld heeft de man de beste commumicatie- en imagespecialisten ingehuurd. Maar hier is mogelijks meer aan de hand. De man weet perfect het verlangen naar verandering te incarneren. Zeker als je hem plaats naast het “grijze” en al te vertrouwde gelaat en discours van McCain.

Toegegeven, als je naar zijn voordrachten luistert dan hoor je meer algemene boodschappen dan precieze voorstellen. Maar is de eerste taak van de politicus niet om mensen samen te brengen, om hen moed te geven, om symbool te staan voor een project? De concrete invulling en uitwerking, daar zijn specialisten voor.

Indrukwekkend is dat reeds meer dan 3 miljoen eenvoudige mensen een gift gedaan hebben voor zijn campagne. In de maand september alleen is dat goed voor ruim 150 miljoen dollar.

En gisteren kondigde Colin Powell, topman van de Republicans, aan dat ook hij voor Democraat Obama zal stemmen.

Reacties

Meest gelezen

De vasten: ramadan van de christenen? - Verschil tussen christelijk vasten en de ramadan - Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Licht dat leven geeft: Tim van de Veen sj legt uit waarover de komende 40-dagenretraite zal gaan

Wat maakt vasten tot christelijk vasten? Nikolaas Sintobin sj legt het kort en bondig uit - video

Creativiteit als remedie tegen angst - Serie van Nikolaas Sintobin sj over "Creëren, teken van hoop" (3/8)

Nikolaas Sintobin sj over schuld en boete, de taal die God spreekt, wat hij leerde van een Brusselse bedelaar ... - Videogesprek met Leo Fijen

Wat is de kern van het christelijk bidden - Nikolaas Sintobin sj getuigt - video en podcast

Amerikaanse kardinalen zeggen Trump de wacht aan - Lees hier de tekst (in het Nederlands)

Bidden met de Bijbel: mini-videocursus - deel 1: De voorbereiding en de opstart