Niet anders kunnen

In de traditie van de Kerk staan de martelaren zo mogelijk nog hoger aangeschreven dan de heiligen. Het martelaarschap verwijst op bijna aanstootgevende wijze naar een kernaspect van het christelijk geloof.

Neen, ik heb het niet over mensen die « in naam van God » zich op gewelddadige wijze beroven van hun leven en van dat van vele andere mensen.

Wel over mannen en vrouwen wiens geloof in Christus zo groot is dat niets hen kan weerhouden om volstrekt vreedzaam te « getuigen » van dit geloof. Tegenover het geweld dat zij hierdoor moeten ondergaan plaatsen zij verdraagzaamheid en liefde. Zelfs tegenover hun beulen. Niet ingevolge doorheen een wilsinspanning. Maar wel vanuit een liefdesband met Christus, die zij voor niets willen opgeven.

Meer dan over een keuze gaat het over een « niet anders kunnen ».

Reacties

Meest gelezen

Wat is de echte vreugde? Het onthutsende antwoord van Franciscus van Assisi - citaat

Waarom je soms beter werkloos toeziet - Wijsheid (?) van Balsasar Gracián sj

Onderscheiding van de geesten voor beginners: over welke "geesten" heeft men het? - Joe Tetlow sj(1/3)

Waarom keuzes ertoe doen - aangrijpend tekenfilmpje

Ups en downs, voorwaarde voor geestelijke groei. Hoezo?! - Uitleg van Nikolaas Sintobin sj bij bijzondere vaststelling in Ignatius' autobiografie

Hoe onderscheidend omgaan met je gevoelens? - Onderscheiding voor beginners (2/3)

Hoe kan je weten of je geroepen bent om jezuïet te worden? - Het antwoord van Pedro Arrupe s

Waarom christenen niet geloven in de God van Plato en Aristoteles - Homilie voor deze zondag

Podcast met Nikolaas Sintobin sj over zijn commentaar op "Het verhaal van de pelgrim", de autobiografie van Ignatius van Loyola