Zelfgemaakt

In de blogosfeer kwam ik deze morgen een interessante analyse op het spoor van het negatieve imago van de Katholieke Kerk in het algemeen, en van Paus Benedictus in het bijzonder. Het gaat over een artikel vandaag gepubliceerd in “La Civilta Cattolica”, van onze Italiaanse medebroeders.

Giandomenico Mucci sj schrijft er dat wereldwijd de grote kranten bijna systematisch op een karikaturale wijze berichten over de persoon van de Paus en over zijn boodschap. Hij geeft ook een duiding.

“Katholieken in Italië en in Europa weten heel goed dat er een a priori vijandigheid bestaat tegen de leer van Kerk, in het bijzonder wat het domein van de ethiek aangaat.”

“Het tijdschrift schrijft dat de pers vaak kerkelijke uitspraken over de heiligheid van het leven van bevruchting tot natuurlijke dood en het verzet van de Kerk tegen de wettelijke erkenning van het homohuwelijk, in een negatief daglicht plaatst.

De reden voor deze vijandigheid, zo zegt het tijdschrift, is dat de mensen gekant zijn tegen godsdienst in het algemeen en tegen het Katholicisme in het bijzonder omdat het zichzelf beschouwt als de behoeder van de ene absolute waarheid.

Dogma, regels en moraal die niet zelfgemaakt zijn maken de Kerk en de Paus onuitstaanbaar voor mensen die meegaan met de seculiere wereld en met een onjuiste voorstelling van vrijheid, stelt het.”

“Maar de critici zijn niet in de meerderheid, zo staat er. Vele mensen bewonderen en prijzen de Paus en de Kerk om zijn opkomt voor “een nieuw humanisme”.


Voor een ruimere bespreking klik hier.

Reacties

Meest gelezen

Amerikaanse kardinalen zeggen Trump de wacht aan - Lees hier de tekst (in het Nederlands)

Wat is het belangrijkst: Jezus of het Heilig Sacrament - Anthony de Mello sj

Hoe ervaring van zwakte je sterker kan maken - Help, het gaat niet goed met mij (10/13)

Wat voor soort mensen roept Jezus eigenlijk? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor deze zondag

Wat de doop van Jezus ons leert over de "preëxistentie" van de Zoon - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

De kunst van het luisteren: interview met Nikolaas Sintobin sj over geestelijke begeleiding (video-gesprek)