Geluid

Ik merkte hen meteen op toen ik het treincoupé binnenkwam. Net achter mij zaten grootouders met hun kleinkind. Een meisje van 8 of 9 jaar, zowel lichamelijk als geestelijk gehandicapt. Het kind was duidelijk goed opgevoed. De grootouders wisten hoe met het kind om te gaan. Maar het kind was bijzonder luidruchtig, en zou dat blijven gedurende de 4 uur durende reis.

Twee heren in het voertuig keken regelmatig achterom, duidelijk gestoord. Toen het meisje opnieuw de stem verhief vroeg een man aan de grootouders, op geërgerde toon, of ze “het geluid” niet een beetje lager konden zetten.

De grootmoeder was duidelijk niet aan haar proefstuk toe. Ze ging meteen naar de man toe, hurkte naast hem neer en knoopte het gesprek aan. Met hetzelfde geduld en vriendelijkheid waarmee ze omging met haar kleindochtertje.

Voor het vervolg van de reis was het rustig. Ook al bleef het meisje even luidruchtig.

Reacties

Meest gelezen

Een paplepelkatholiek ontdekt hoe je kan bidden met de Bijbel - Waarom zou je bidden met de Bijbel? (1/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Wat een klein kind Augustinus leerde over God - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor het feest van de Triniteit

Hoe kan je van bijbelgebed een leerschool in verlangen maken? - (3/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Een God die één en ook drie is. hoe moet je dat in Godsnaam verstaan? - Een uitleg door Nikolaas Sintobin sj

Bidden met de Bijbel als leerschool in "Jezus" - Een serie van Nikolaas Sintobin sj (4/6)

Hoe het komt dat bidden met de Bijbel mijn leven op zijn kop zette - Waarom zou je bidden met de Bijbel? (2/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Waarom je best vrij omspringt met de talrijke tips van Ignatius voor het bidden met de Bijbel (6/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Liefde kan vleugels geven - ontroerende animatiefilm