Jacques Haers sj op "Reyers laat" over 6 maanden Franciscus

Op donderdagavond 12 september 2013 ging Jacques Haers sj in gesprek met Jan Becaus in "Reyers laat". Ze evalueerden de eerste zes maanden van het pontificaat van Franciscus en gingen in het bijzonder in op mogelijke veranderingen in het verplichte priestercelibaat.

Reacties

Anoniem zei…
Dat van de atheïsten die in de hemel kunnen komen, zal sporen op Karl Rahner s.j. en zijn notie van de onbewuste christenen, neem ik aan. Je zou het je zo kunnen voorstellen: Christus zegt: Ik ben de Deur, maar een mens kan door die deur heen gaan zonder dat bewust te doen, zelfs zonder de deur te kennen of te erkennen. Ook hier geldt waarschijnlijk: de Geest die de Liefde is waait waar Hij wil. Wel zegt Jezus: wie niet gelooft in de Zoon, zondigt reeds, maar tegelijk zegt Hij: de liefde zal vele zonden uitwissen of toedekken.

Meest gelezen

Waarom katholieken heiligen vereren

Deze blog en de blogger gaan er even tusssenuit, maar laten je niet alleen

Gebed is niet nuttig. Wat is het dan wel?

Wonder

Ignatiaanse pedagogie als springplank naar meer menselijkheid: humaniora - Serie van Nikolaas Sintobin sj over ignatiaanse pedagogie (6/6)

"Jezuïeten grappen. Humor en spiritualiteit": boekpresentatie in het Ignatiushuis in Amsterdam:

Moet je als christen zélf al de miserie van de wereld dragen? Homilie Nikolaas Sintobin sj