Weg


Vandaag viert de Sociëteit het feest van Onze Lieve Vrouw van de Weg. Onze Lieve Vrouw van de Weg is de naam van een fresco uit de 15de of de 16de eeuw dat zich bevindt in de kerk van de Gesú, de hoofdkerk van de jezuïeten in Rome.

De verering die te Rome de Madonna della Strada geniet is een voortzetting van de oosterse verering van Maria als weggeleidster.

Onze Lieve Vrouw van de Weg is de patrones van de Sociëteit van Jezus. Ignatius zei beschermd te zijn door Maria tijdens zijn leven als militair. Ignatius had een bijzondere verering voor deze Madonna, wier kapel de eerste kerk werd welke de Sociëteit van Jezus bezat.

Het fresco werd gerestaureerd in 2006. Twee meer recente verflagen werden verwijderd om terug de oorspronkelijke schoonheid van dit schilderij in het daglicht te plaatsen.

Reacties

Han zei…
Prachtig!

Meest gelezen

Waarin verschilt het christendom van jodendom en van islam?

31 dagen lang leren danken - een nieuw boek van Nikolaas Sintobin sj, geschreven samen met Romy Kersten

Mijn goede oude Jozef - een vriend blikt terug op het leven van Jozef - Lied van Georges Moustaki

Hoe Isabel mij leerde om te vertrouwen op mijn intuïtie - 1/9 - Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Het verschil tussen Jezus en andere grote religieuze figuren - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor deze zondag

Drie goddelijke hulpmiddelen om voorgoed te geloven - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Een dankretraite, wat wil dat zeggen? - Video van Nikolaas Sintobin sj + aanbod om het boek nú te bestellen met extraatjes

Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben: een heerlijk aandenken aan paus Franciscus