Een vraag die Jezus je stelt. Hij kent alvast zijn eigen antwoord.


Tegenkanting en mislukking (3/5): stevigheid

Daarom is de vraag waar de Heer Jezus zelf mij vandaag voor plaatst, wanneer ik toekijk naar alles wat Hij heeft doorstaan om trouw te blijven aan zijn levenskeuze, de volgende: of mijn keuze om mij, in mijn leven, te laten leiden door de liefde, door de bezorgdheid voor mijn medemens, de mens naast mij, stevig genoeg is om het kruisigende ervan te aanvaarden.

Wel betreft de vraag op de eerste plaats de stevigheid van mijn keuze. Mij wordt niet gevraagd mijn verbeelding zó te laten werken dat ik mij alle mogelijke risico's van die keuze, alle scenario’s die mij eventueel te wachten staan, voor ogen roep, en naga of ik die wel genoeg ingecalculeerd heb, om mij vervolgens te engageren. Zo werkt het niet.

Een anonieme jezuïet

Reacties

Anoniem zei…
Het kan zijn dat als aan mij gevraagd wordt , ben jij een katholiek een protestante of en atheïst'? Dan zou ik zeggen; 'mijn ouders hebben mij laten dopen. Onze kinderen niet en vertrouwen hebben in de loop van het leven is levenskunst. Vrede is een gevoel en liefde tonen is een doel op zich'. Welbehagen is immers voor een ieder weggelegd.

De geboorte dag van Jezus, het kind van de Vrede heeft in ons gezin een belang wegens de heiliging van de liefde.
Daarom ga ik graag naar de kerk.
Keuze maken veronderstelt vrijheid EN dat is een zeer relatief begrip

Meest gelezen

Een verrijzenis die naar de keel grijpt, ook al is ze gevouwen en geknipt - animatiefilm

31 dagen lang leren danken - een nieuw boek van Nikolaas Sintobin sj, geschreven samen met Romy Kersten

Waarom wilde Jezus dat de leerlingen van Emmaüs Hem niet herkenden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Mini-cursus bidden met de Bijbel (4/4): hoe beëindig ik mijn gebedstijd ? Webinar met Nikolaas Sintobin sj

Brief van Ignatius van Loyola naar aanleiding van het overlijden van paus Franciscus - Bekendgemaakt via de goede zorgen van Nikolaas Sintobin sj

Ego flos - Zalig Pasen met Guido Gezelle

Kan je vandaag nog in Jezus geloven zoals 2000 jaar geleden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor beloken Pasen

Waarom we stille zaterdag graag overslaan - de uitleg van Karl Rahner sj

Dé twee uitspraken van paus Franciscus die ik meeneem voor mijn persoonlijk leven - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben en blijf