Verschuivingen



Orlando Torres sj, assistent van de algemene overste van de SJ voor de vorming, gaf ons gisteren een overzicht van de recente demografische evoluties in de SJ.

In januari 2010 waren er 972 novicen in de SJ wereldwijd. Dit zijn er 156 meer dan in 2009. Er waren vorig jaar beduidend minder SJ die de SJ verlieten dan vorige jaren.

Benevens de novicen waren er op 1 januari 2010 3.760 jonge mannen in opleiding (scholastieken). De geografische verspreiding van deze scholastieken is revelerend.

62% in Azië en Afrika
15% in Latijns Amerika
23 % in Europa en USA (tegen 47% in het totaal aantal SJ vandaag)

Niemand kan in de toekomst kijken. Maar het is wel duidelijk dat deze demografische evoluties in de SJ iets zeggen over diepgaande verschuivingen die zich voordoen in de ruimere Wereldkerk. Zeker als je weet dat de SJ de grootste mannelijke religieuze orde is in de Kerk.

Reacties

Meest gelezen

Een paplepelkatholiek ontdekt hoe je kan bidden met de Bijbel - Waarom zou je bidden met de Bijbel? (1/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Wat een klein kind Augustinus leerde over God - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor het feest van de Triniteit

Hoe kan je van bijbelgebed een leerschool in verlangen maken? - (3/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Een God die één en ook drie is. hoe moet je dat in Godsnaam verstaan? - Een uitleg door Nikolaas Sintobin sj

Bidden met de Bijbel als leerschool in "Jezus" - Een serie van Nikolaas Sintobin sj (4/6)

Hoe het komt dat bidden met de Bijbel mijn leven op zijn kop zette - Waarom zou je bidden met de Bijbel? (2/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Waarom je best vrij omspringt met de talrijke tips van Ignatius voor het bidden met de Bijbel (6/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Liefde kan vleugels geven - ontroerende animatiefilm

Hoe een hamer je de weg kan wijzen naar je roeping - Knotsgek, bevragend videootje