Drinken

Een jezuïet reed ‘s avonds laat naar huis en botste tegen een voorligger. De andere bestuurder bleek een franciscaan te zijn. “Het is mijn fout”, zei elk van beiden, zoals je mocht verwachten van goede religieuzen.

Bezorgd als hij was voor de ander zei de jezuïet “Je ziet er echt niet goed uit. Een goede borrel zou je zeker deugd doen.” Hij haalde een flesje met cognac tevoorschijn. De franciscaan nam een flinke slok en zei: “Dankjewel, ik voel me een stuk beter worden.” De jezuïet antwoordde: “Je ziet er nog steeds benard uit. Neem nog een slok.” Waarop de franciscaan meteen het flesje terug aan zijn mond zette.

Na die tweede borrel keek de franciscaan de jezuïet aan en zei : “Je ziet er ook maar belabberd uit. Drink ook iets!”. Waarop de jezuïet antwoordde: “Dat zal ik zeker doen. Maar ik verkies te wachten tot de politie langsgekomen is.” Delen

Reacties

kris zei…
Beste Nikolaas,

da's echt wel echt een goede !
Deze keer heb ik er niets op te zeggen :-)

kris

Meest gelezen

Verstrooiingen tijdens het gebed: drie tips van Mark Rotsaert sj

Is gelukkig zijn vooral een kwestie van willen? - vertrouwen (5/6)

Wat je van een bedrieger kan leren - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Spreek vanuit jezelf - Luistervriendelijk spreken (2/5)

Hoe je het meest kan genieten van een gebakje - Wijsheid van Anthony de Mello sj

Geloof jij in engelen? - De mening van Nikolaas Sintobin sj

Is bidden enkel voor vrome boontjes? - Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Luistervriendelijk spreken (1/5) - een nieuwe serie van Nikolaas Sintobin sj

Gehoorzaamheid als voorwaarde voor een gelukkig leven - vertrouwen (6/6)