Wat paus Franciscus geleerd heeft over oude vrouwen


Gisteren, tijdens de homilie in de eucharistieviering, maakte Paus Franciscus onderstaande overweging. Ja, er is nog hoop!


Vaak, heel vaak vind je onder de gelovigen eenvoudige oude vrouwen. Soms hebben ze zelfs de basisschool niet eens afgemaakt.  Maar ze kunnen ons de zaken beter uitleggen dan welke theoloog ook omdat ze de Geest van Christus in zich hebben.

Reacties

Anoniem zei…
Het maakt mij erop attent dat ik nog meer oog dien te hebben voor wat het gewone alledaagse leven in de aanbieding heeft. De diepte van het leven, God toont zich in het meest gewone en wordt daardoor buitengewoon. Die houding aanleren bij kinderen, jongeren, bij mensen van elke leeftijd kan een heropleving van het geloof betekenen. En moeilijke woorden en begrippen kunnen daarna gecreëerd worden, theologie kan weer vlees en bloed krijgen.
Anoniem zei…
In de gejaagdheid van het leven, net als U, kan ik dat wel eens vergeten. Dank U voor de opmerking,
een herinnering kan nooit kwaad.

Meest gelezen

Verstrooiingen tijdens het gebed: drie tips van Mark Rotsaert sj

Is gelukkig zijn vooral een kwestie van willen? - vertrouwen (5/6)

Wat je van een bedrieger kan leren - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Spreek vanuit jezelf - Luistervriendelijk spreken (2/5)

Hoe je het meest kan genieten van een gebakje - Wijsheid van Anthony de Mello sj

Geloof jij in engelen? - De mening van Nikolaas Sintobin sj

Is bidden enkel voor vrome boontjes? - Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Luistervriendelijk spreken (1/5) - een nieuwe serie van Nikolaas Sintobin sj

Gehoorzaamheid als voorwaarde voor een gelukkig leven - vertrouwen (6/6)