De schrikwekkende logica van de ketterij


Onderstaande video is een karikatuur. En tegelijkertijd raakt het aan een werkelijkheid. Niet alleen bij de protestanten trouwens. De ervaring leert dat ook de katholieke Kerk hier niet vrij van is.

Dat is net ketterij: zoveel gewicht hechten aan één aspect van “de juiste leer” dat je het geheel uit het oog verliest en tot waanzinnige leerstellige en andere uitwassen komt.

Reacties

Truus van Dam zei…
Vreselijk als je niet het zelfde bent mag je verdrinken. God is er voor iedereen.Hij is. gestorven voor ons allemaal.
e.harland-hazebroek zei…
Twee geloven op een kussen kan heel goed, wel de ander niet willen veranderen, allebei de ruimte; wel respect voor God, er naar leven; praten svp niet. Overtuiging kan je niet aanpraten.
Anoniem zei…
Ja, de God waar velen over spreken blijft vragen oproepen. De strijd is helaas niet voorbij zolang de mens twist in het belang van de regels en wetten volgens het eigen geloof. De liefde weegt zwaar , het geloof zweeft over de wateren.
GistelinckEdward zei…
We gaan in Godsnaam ons leven toch niet laten bepalen door tekenfilms...? Als uw dochter van 19,5 jaren jong zelfmoord heeft gepleegd, dan is zo een tekenfilm bijna ketterij...….

Meest gelezen

Een verrijzenis die naar de keel grijpt, ook al is ze gevouwen en geknipt - animatiefilm

31 dagen lang leren danken - een nieuw boek van Nikolaas Sintobin sj, geschreven samen met Romy Kersten

Waarom wilde Jezus dat de leerlingen van Emmaüs Hem niet herkenden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Mini-cursus bidden met de Bijbel (4/4): hoe beëindig ik mijn gebedstijd ? Webinar met Nikolaas Sintobin sj

Brief van Ignatius van Loyola naar aanleiding van het overlijden van paus Franciscus - Bekendgemaakt via de goede zorgen van Nikolaas Sintobin sj

Ego flos - Zalig Pasen met Guido Gezelle

Kan je vandaag nog in Jezus geloven zoals 2000 jaar geleden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor beloken Pasen

Waarom we stille zaterdag graag overslaan - de uitleg van Karl Rahner sj

Dé twee uitspraken van paus Franciscus die ik meeneem voor mijn persoonlijk leven - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben en blijf