Keuzes in maken in tijden van coronacrisis, of niet - een overweging van Nikolaas Sintobin sj




Om allerhande redenen kan het coronavirus leiden tot persoonlijke crisissituaties. Aan de binnenkant gaat dit vaak gepaard met een chaotische opeenvolging van tegenstrijdige gevoelens. Ignatius van Loyola geeft hier een raad die kan verwonderen: niet ingaan op wat je spontaan zou doen.

Als je in crisis bent dan wil je daar meestal zo snel mogelijk uit. Toch is het in tijden van acute crisis vaak beter je te onthouden van het maken van keuzes. Ignatius raadt aan om, in de mate van het mogelijke, even ter plaatse rust te houden. Blijf bij de beslissingen die je voordien genomen hebt.

Toen was je rustig en had je vaste grond onder de voeten. De keuzes die je toen maakte zijn betrouwbaarder dan de overhaaste veranderingen die je nu zou kunnen doorvoeren. Stel die voorheen gemaakte keuzes even niet in vraag. Probeer uit te stellen. Wacht tot je in rustiger vaarwater komt. Dan kan je gaan onderscheiden wat je te doen staat.

Het spreekt voor zich dat deze werkwijze niet steeds kan worden toegepast. In het bijzonder een aantal materiële dossiers dulden geen uitstel. De volkswijsheid die zegt dat haast en spoed zelden goed zijn nodigt ook dan uit tot waakzaamheid.

Nikolaas Sintobin sj

Reacties

Truus van Dam zei…
Bedankt voor uw leerzame uitleg!
E.harland-hazebroek zei…
Het boekje heb ik en wat goed dat u er nu aan herinnert. Het ligt naast mij DICHT.
Ik ga dat nu veranderen.
Bij al het overige is je hoofd zo vol dat even uw stukjes rust geven.
Mensen trekken naar elkaar, sommige gesprekken zijn zwaar.

Goede raad is duur: dank daarvoor, heus echt. Een soort leidraad.
AMDG
Unknown zei…
Dat is een hele mooie bijdrage!
Er een nachtje over slapen, al kan je de slaap niet vatten is veel wijzer
dan impulsief te reageren.
Voor mij is het een groot werkpunt, maar net daardoor zie ik de waarde van de wijsheid zo goed.
Bedankt!

Meest gelezen

Een paplepelkatholiek ontdekt hoe je kan bidden met de Bijbel - Waarom zou je bidden met de Bijbel? (1/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Wat een klein kind Augustinus leerde over God - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor het feest van de Triniteit

Hoe kan je van bijbelgebed een leerschool in verlangen maken? - (3/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Een God die één en ook drie is. hoe moet je dat in Godsnaam verstaan? - Een uitleg door Nikolaas Sintobin sj

Bidden met de Bijbel als leerschool in "Jezus" - Een serie van Nikolaas Sintobin sj (4/6)

Hoe het komt dat bidden met de Bijbel mijn leven op zijn kop zette - Waarom zou je bidden met de Bijbel? (2/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Waarom je best vrij omspringt met de talrijke tips van Ignatius voor het bidden met de Bijbel (6/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Liefde kan vleugels geven - ontroerende animatiefilm