Stof



De voorbije dagen kwamen 30 benedictijnerabten samen in de abdij van “Le Bec-Hellouin”. Het onderwerp van hun bijeenkomst was de impact van het internet op het contemplatieve leven.

Een van de abten stelde : “Het echte gevaar voor de monikken is niet zozeer het morele aspect, maar wel de snelheid van de communicatie en de relaties, die als fijn stof tussen het monastieke leven verglijden.”

Nog maar pas konden we lezen dat het niet langer de pornografische sites zijn die het drukst bezocht worden op het internet maar wel de sociale netwerken (facebook, netlog …): onmiddellijk met al je “vrienden” in contact staan en communiceren wanneer je maal wil.

Internet heeft totaal nieuwe vormen van communicatie mogelijk gemaakt. Een enorme vooruitgang. Maar het komt de komt de kwaliteit van de communicatie niet noodzakelijk ten goede.

“Non multa sed multum”, zei de heilige Jan Berchmans sj in de 16de eeuw. Niet véél maar zéér.

Het is niet veranderd.

Reacties

Meest gelezen

De reis van de Drie Koningen, T.S. Eliot - het mooiste gedicht ooit over de Drie Koningen

Amerikaanse kardinalen zeggen Trump de wacht aan - Lees hier de tekst (in het Nederlands)

Allereerste verklaring waarom je je niet lekker voelt - Help, het gaat niet goed met mij (6/11)

Als denken belangrijker wordt dan voelen - Help, het gaat niet goed met mij (5/13)

Een weigering die plezier doet - Citaat van Theresia van Lisieux

Hoe zaai je best windmolens? - Tekenfilm

Wat is het belangrijkst: Jezus of het Heilig Sacrament - Anthony de Mello sj