Paus Franciscus over zijn relatie met Paus emeritus Benedictus


Op 5 maart 2014 verscheen een interview in de Corriere della Sera waarin Paus Franciscus terugblikt op het eerste jaar van zijn verkiezing tot Paus. Ik vertaalde enkele uittreksels voor u. (1)
Vraag: Wat betreft uw relaties met uw voorganger, Benedictus XVI, heeft u hem ooit om advies gevraagd?
Paus Franciscus: Ja. De Paus emeritus is geen standbeeld in een museum. Het gaat hier over een instelling waar we niet mee vertrouwd zijn. Zestig of zeventig jaar geleden bestond de figuur van de bisschop emeritus niet. Het kwam er pas na het Tweede Vaticaans Concilie en nu is het een instelling geworden.  
Hetzelfde dient te gebeuren met de Paus emeritus. Benedictus is de eerste en mogelijks zullen er anderen volgen. Dat weten we niet.  Hij is discreet en nederig. Hij wil niet tot last zijn. We hebben erover gesproken en we zijn samen tot de conclusie gekomen dat het beter was dat hij mensen zou ontmoeten, dat hij naar buiten zou treden en zou deelnemen aan het leven van de Kerk.
Hij is eenmaal hier geweest, naar aanleiding van de zegening van het beeld van de heilige aartsengel Michaël. Hij was ook te gast voor het middagmaal in het huis van Sint Marta en, na Kerstmis, heb ik hem uitgenodigd om deel te nemen aan het consistorie en hij is daarop ingegaan.  Zijn wijsheid is een geschenk van God.
Sommigen het beter gevonden dat hij zich zou terugtrekken in een benedictijnerabdij, ver van het Vaticaan. Maar dan moest ik denken aan de grootouders. Hun wijsheid en goede raad versterken net de familie. Zij verdienen het niet om hun leven te moeten beëindigen in een bejaardentehuis.

Reacties

Meest gelezen

Een paplepelkatholiek ontdekt hoe je kan bidden met de Bijbel - Waarom zou je bidden met de Bijbel? (1/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Wat een klein kind Augustinus leerde over God - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor het feest van de Triniteit

Hoe kan je van bijbelgebed een leerschool in verlangen maken? - (3/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Een God die één en ook drie is. hoe moet je dat in Godsnaam verstaan? - Een uitleg door Nikolaas Sintobin sj

Bidden met de Bijbel als leerschool in "Jezus" - Een serie van Nikolaas Sintobin sj (4/6)

Hoe het komt dat bidden met de Bijbel mijn leven op zijn kop zette - Waarom zou je bidden met de Bijbel? (2/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Waarom je best vrij omspringt met de talrijke tips van Ignatius voor het bidden met de Bijbel (6/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Liefde kan vleugels geven - ontroerende animatiefilm

Hoe een hamer je de weg kan wijzen naar je roeping - Knotsgek, bevragend videootje