Wie denken we eigenlijk dat we zijn ... Groot in onze kleinheid?
Link ophalen
Facebook
X
Pinterest
E-mail
Andere apps
Wat is dan de mens
dat Gij aan hem denkt … Zo zingt de
psalmist in psalm 8.
Dit wordt des te ongelofelijker als je de omvang
van de Aarde plaatst in een ruimer perspectief.
Link ophalen
Facebook
X
Pinterest
E-mail
Andere apps
Reacties
Anoniem zei…
Super Hartelijk Dank U Super Inspirerende Pastor Nikolaas Sintobin S.J. voor Super Inspirerende video, video dat dat de grootheid van God Goddelijke kan voor ons visualiseren, om liefhebben, bewonderen, en ons onderwijzen om met wetten van het "Heelal" harmoniseren. A.U.B. citeer deel van tekst titel : " Cosmische rivieren van leven - deel I " " Over de circulaties in ons Zonnestelsel" . "......." Het Zonnestelsel, ons Cosmisch tehuis, is een zeer inspirerend maar ook ongelooflijk breed veld van studie en overpeinzing." ".......Stroom van bewustzijn"..........." Alle elektrische en magnetische krachten in ons menselijk lichaam vloeien voort uit de innerlijke mens"........" " Hoe onbegrijpelijk groots de reikwijdte van het leidende Zonnebewustzijn moge zijn, ook dat wezen is slechts een klein atoom binnen de Melkweg, die we zouden kunnen beschouwen als een cel van kosmische afmetingen. En een cel is natuurlijk deel van een groter lichaam....., enzovoort. Er is geen einde aan de Hiërarchie van Leven." " Rivieren van leven" , In het groot en in het klein , overal zien we ordening, een organische samenwerking van delen in een geheel, dat op zich weer deel is van een groter geheel. Als we in ons eigen menselijk lichaam een stelsel van samenwerkende organen zien - hart, hersenen, lever, et cetera. - dan zien we datzelfde in het Zonnestelsel, waarbij de Zon zowel de functie van hart als hersenen heeft. En tussen alle cosmische organen ( Zon en planeten ) zijn er talloze stromen of verbindingen van uiteenlopende aard. Dat zijn de ' slagaderen ' en 'zenuwen van de Cosmos"........" De planetaire wisselwerking" ...." Een kracht is een invloed is een ' vloed ' . ".. " De ruimte is vol leven" ....." Postpakketjes met adres"...." De oorsprong van orde en wetmatigheid" ..." Fohat, de Cosmische drijfkracht" ...." We dragen alle mogelijkheden in ons"....." "....." Het Zonnestelsel is in al zijn harmonie en symmetrie de uitdrukking van Cosmische wijsheid. Een wijsheid die ook wij, schijnbaar kleine en nietige mensen, in ons dragen. Wij zijn immers een kind van de Cosmos. Alle elementen die het Zonnestelsel in zich draagt, hebben wij logischerwijze ook in ons: een Goddelijke onvernietigbare kern, ......."...." (e.c. bron: Luc.apr.1999/52-57/H. Bezemer/).
Idee alstublieft: 1. Super wijze Les van Pastor Nikolaas Sintobin S.J. o.a. over " Vrijheid deel 1 van 10." voor mij is te begrijpen, dat ik stap voor stap kan groeien, meer begrijpen, meer en betere keuzes kan bewust maken. 2. Religie en Godsdienst, zijn in oorsprong van een bron afkomstig. Door tijden heen zijn zijn door beoefenaars beetje bij beetje veranderd. Veranderd in interpretatie m.i. 3. Liturgie in RKK dat ik zag j.l. op zondag, is niet makkelijk begrijpen voor kinderen, jongeren, en jong volwassenen van 24-36 jaar. Deze personen zijn in moderne tijden met Ruimte reizen, games. " Jezus als brood en bloed "consumeren is niet te vertalen in taal voor kinderen en jongeren m.i.
Ritualen en Symbolen is een "gesluierd taal" . Volwassenen die "spirituele diensten" beleven, gaan ritualen en symbolen elke keer opnieuw "nieuwe dimensie " hebben, door " groeien".
Anoniem zei…
aanvul.a.u.b. tema: " symbolen en ritualen" . Stel U voor dat Priester, vooraf verteld wat is de betekenis van Eucharistie, meer in een taal voor kinderen, jongeren en jong volwassenen, in elke Mis opnieuw, en daarna in: een toegewijde, en met groot Elan gebaren en attributen de hele aanwezige publiek in Kerk uitgenodigd mee dat toegewijde " samen spelen " in inter actie. m.i. Dat "samen spelen " bedoel ik volgens Ignatiaanse Spiritualiteit.
Anoniem zei…
Aanvul. a.u.b. op thema "symbolen en ritualen" Sommige kinderen sommige jongeren kunnen zich niet goed voelen van ideeën: als " ritueel slachten, offers brengen door ritualen, als lam geofferd, zie hoeveel verzet is laatste jaren in publieke opinie dat rituaal slachten van dieren opheffen? en dat een prachtig Goddelijke Mens zoon van God is gekruisigd door zijn vader en gelaten aan dat kruis tot dood opvolgt" , dat is niet voor te stellen dat dat goed is bedoeld? Die ritualen zijn bedacht door volwassenen mensen die in boeken hebben veel gelezen.
Anoniem zei…
aanvul.a.u.b. thema : " symbolen en ritualen" .
1. Van harte aanbevolen een Super Rijke Nieuwsbrief van " IGNIS WEBMAGAZINE" d.d. 7 maart 2014, titel: " GEVEN, BIDDEN, VASTEN ".
2. " symbolen en ritualen " citeer klein deel van artikel titel: " Pasen: de inwijding van de grote beproeving": "....." (subtitel) " De eucharistie en de kruisiging"......." In het bloed zit het leven, is de oude mozaïsche uitspraak. Wanner daarom in het laatste avondmaal gesproken wordt over bloed, wordt daarmee het kosmische leven, de kosmische vitaliteit bedoeld. In het Sanskrit wordt hierover gesproken als JîVA , het goddelijke leven, goddelijke vitaliteit. Het drinken van dit bloed is het één worden met het Universele Leven. Het brood nu symboliseert in de mystieke taal van de Mysteriescholen het intellect. Van brood, of de grondstof ervan graan, werd ook verteld dat het oorspronkelijk van de planeet Venus kwam. Die planeet wordt in verband gebracht met het denken, maar wel het door de geest verlichte denken: de hogere Manas. Terwijl van de wijn, die staat voor het bloed - het leven - wordt verteld dat hij in relatie staat met Jupiter, de planeet die de vitaliteit beheerst."....." (e.c. bron: Luc.APR/2000/36-47/B.Voorham/)
3. Tijdje geleden op Ned.televisie is een vrolijke bijeenkomst van jongeren getoond met een podium een muziek spelers, en een Spreker, die over Jezus spraak. Dat was op zonnige dag in een park. Spreker heeft gepassioneerd over Jezus verteld dat : " JEZUS WAS EEN VERNIEUWER" . In de tijd van JEZUS, waren veel misstanden in maatschappij. Spreker tekende een groot cirkel en met zijn pen draaide steeds zelfde groeven in dat cirkel, zodat dat cirkel heel dikke lijn had en de Spreker vertelde, dat die mensen toen in " hun systemen " rondjes draaiden zo lang dat zij zijn vastgeroest waren in hun patronen van denken en in hun doen. JEZUS kwam en Jezus wilde die vastgeroeste patronen doorbreken naar een nieuw Horizon, naar Liefde voor elkaar onder mensen, naar samenwerking van mensen onderling, naar mensen behoeften ! kijken en niet naar die verouderde wetten van toen slaafs gehoorzamen.
Deze Preek van die Spreker heeft mij geraakt en vrolijk gestemd. Voorstel idee a.u.b. - misschien overwegen dat " offer van Jezus op kruis anders vertellen? " (zie hoeveel mensen zijn geofferd voor Goden in het verleden? van mensheid ? ). - misschien overwegen woorden bij "brood" uitdelen vertellen dat: Jezus ter aandenken heeft voorgesteld " dat brood- ZIJN BROOD, en dat bloed - ZIJN GEEST/SPIRIT in een MIS tot zich nemen en/om: AAN JEZUS DENKEN ! En ook JEZUS LIEFHEBBEN, omdat JEZUS HEEFT OOK ONS ALLEN MENSEN en dat betekend ALLE MENSEN! ALLE MENSEN in alle GEAARDHEID, in ALLE SEKSUELE GEAARDHEID LIEF HAD.! Alstublieft.
Anoniem zei…
aanvul.a.u.b. Interview j.l. met de Heer Paus Franciscus in een Groot Krant, en vraag: " Bestuurt Paus Franciscus de Kerk op een Jezuïtische Wijze? ".
Van harte heb ik wishful thinking, dat allen die met de Heer Paus Franciscus mee regeren/besturen in RKK Kerk op een Jezuïtische Wijze besturen, om KERK RKK een NIEUW ELAN EN INVLOED voor rechtvaardige Wereld bewerkstelligen. Jezuïtische Wijze van Besturen is als dat Jezus persoonlijk zou gewild hebben. VERNIEUWEN, LIEFHEBBEN, HORIZON ZIEN, ZICH ZELF HOOG ONTWIKKELEN, BEMOEIEN MET GANG VAN ZAKEN IN MAATSCHAPPIJ, RIJKE MENSEN EDUCATIEF BIJSTAAN/EVANGELISEREN, ARME MENSEN AANMOEDIGEN ZICH ZO VEEL MOGELIJK ONTWIKKELEN , ROOMS KATHOLIEKE KERK EN ZIJNE LIEFHEBBEN VOOR EEN GROOT RECHTVAARDIG KERK SAMENLEVING. Mijn gevoel.
Anoniem zei…
Hartelijk Dank U Pastor Nikolaas Sintobin S.J. voor Super Inspirerende Video. Op de Video heb ik aangeklikt op venstertje met icoontje " YouTube" en is ook Interessante video te bekijken titel: " Quantum Mechanics: Fabric of the Cosmos - Documentary " door wetenschapper Brian Greene verteld. Idee delen a.u.b. 1. citeer deel tekst: " Internal And External Attachements" Internal: your ideas, beliefs, opinions or viewpoints, memories, a certain way of thinking, a particular virtue, virtues or specialty, either positieve or negative, etc.
External Attachements : people, objects, your physical body, position or role in your family, society or in your proffessional field, money, places, physical comfort, hobby, routine, how people see you, or what they think of you etc."
EACH TIME we attach ourselves to anything external or internal, we create fears, of loss of what I am attached to.........." (einde citeren). Redeneren: " JEZUS van zijn kruis afhalen voor nu en voor altijd." Zie a.u.b. hoe prachtig wereld is te beleven met " Quantum Mechanics: Fabric of the Cosmos" en met Quantum Fysica bijvoorbeeld de " Energie Therapie" (Quantum Touch Of Matrix= T.O.M.). Mogelijkheden om " Jezus " veel rijker beleven. Voor moderne mensen is te begrijpen m.i. p.s. Ik heb ervaren dat van een idee overstappen op een andere idee is niet makkelijk. Met " Cosmos Onderwijs " met prachtige DVD die niet duur zijn bij grote Kwaliteiten Kranten beschikbaar in webwinkel, en uren en uren betoverende beelden die voor visualiseren uitbeelden onze Kosmos. Of in web winkel bij Jezuïeten Orde bijvoorbeeld nog beter? DVD's over Cosmos? Stel U voor in prachtige Kerken van Rooms Katholieke Kerken doen op grote schermen, zo video als de bovenstaande om te beginnen misschien? m.i.
Anoniem zei…
Toelichting a.u.b. voor woord gebruikt in " JEZUS van zijn kruis afhalen voor nu en voor altijd".
1. Jezus op dat "Kruis dat in Kerk is uitgebeeld en in handel ook waar ik ook zo een Kruis toen heb met figuur dat niet levende uitbeeldt".
2. Introduceren a.u.b. opnieuw in Leer " Reïncarnatie". " The Kingdom of God is within you", Luke 17:20-21. " Jezus zegt tegen zijn discipelen: " Het Koninkrijk der hemelen is in Ulieden" , dat wil zeggen is in je eigen innerlijk te vinden. Niet na het overlijden, maar hier op aarde in dit of een toekomstig leven." citeer a.u.b.: " Drie axioma's : - Er is sprake van grenzenloosheid. Het leven is eeuwig en grenzenloos. - Er is sprake van cyclische beweging, een periodieke manifestatie van leven, waarna het zich weer terugtrekt. - Elk wezen maakt een innerlijke ontwikkelingsgang door van ' atoom tot god ', waarbij er tevens sprake is van volstrekte gelijkwaardigheid. Er is altijd sprake van leven binnen een groter leven." (e.c. bron: Symposium, Luc.nr.4-5/2011/7-12/'Marijn Gijsbers/).
citaat: " Yesterday is history, Tomorrow is mystery, Today is Present And Present is a Gift". Zou dat een Idee goed bevonden worden alstublieft? Een pracht figuur van een mannelijke persoon, zodanig uitgebeeld dat alle volkeren zouden zich kunnen herkennen? en met krachtig Kosmische uitstraling ons mensen met liefdevolle glimlach tegemoet ? als niet anders kan aan kruis? antwoord: ja, wel een levende beeld uitbeelden voor inspiratie . Ik heb RKK lief, graag zou ik mijn idee willen delen.
Anoniem zei…
" Het geheim achter de Bergrede - deel 1 De zaligsprekingen". a.u.b. citeer deel tekst: " In het Evangelie van Matheus staat de prachtige Bergrede, die vandaag nog even actueel is als tweeduizend jaar geleden." ".....De functie van de berg......." Toen Jezus de berg beklom, verhief hij zich tot de meer geestelijke werelden.""........Tot wie richt Jezus - de Leraar - zich op de berg? Hij richt zich tot speciale leerlingen, tot mensen die reeds enige passen gezet hebben op het innerlijke Pad van bewustzijnsuitbreiding. Zij zijn mensen die de gelofte hebben afgelegd te pogen te leven in hun hogere natuur. Ze zijn leerlingen van een spiritueel Meester. Zij gaan de berg op. Dat wil zeggen: zij dorsten naar geestelijke, esoterische kennis. Zij nu worden door Jezus apart genomen en krijgen speciaal onderricht. Aan het eind van de Bergrede, in de beroemde passage van de paarlen die niet voor de zwijnen moeten worden geworpen, wordt nadrukkelijk meegedeeld dat deze leringen niet voor de massa zijn. Spiritueel onderricht is namelijk niet vrijblijvend. Daarom wordt het alleen gegeven aan mensen die in de praktijk van hun leven ervan blijk hebben gegeven, dat ze het waard zijn dat onderricht te ontvangen. ".......... "....." "Wie op de hoogte is van de religieuze literatuur - en vooral van de van het Oosten - komt in de Bergrede niets oorspronkelijks tegen. Er zijn vooral veel overeenkomsten met het Buddhisme......" In de Bergrede is een gedragscode van een Mysterieschool verscholen, en wel in het bijzonder die van de Essenen" .......De leer is universeel, ......" " De grote wijze die de de naam Joshua de Nazarener moet hebben gehad en die thans bekend is onder de naam Jezus de Christus, was opgeleid en gevormd binnen die groep van de Essenen."........."." Die Essenen waren in feite Buddhisten."....."Er loopt dus een directe lijn van het Buddhisme naar het Christendom, zoals er ook een directe lijn loopt van Gautama de Buddha naar Jezus". (e.c. bron: Luc.nr.5/2001/ 132-138/ Barend Voorham/). Reden voor deze citaat a.u.b. van veronderstellen : " Niemand kan groeien in ware spiritualiteit, tenzij hij geleden heeft. Daardoor hebben zijn hart en ziel zich afgestemd op het leed van de wereld. Lijden is daarom onze vriend, omdat het ons de relativiteit van het uiterlijke bestaan doet inzien, ons bewustzijn verruimt....."..." " waar treuren mensen eigenlijk om? Is dat niet veelal om materiële zaken? Zaken van de illusoire kant van de natuur?Wanneer je dat gaat inzien, ontstaat het verdriet. Dan besef je dat elk geluk voorbijgaat. Deze eenvoudige waarheid werd door de Buddha als volgt geformuleerd: " Alle gemanifesteerde dingen gaan gepaard met smart en lijden." Maar als je dan doordenkt, dan besef je dat het lijden een oorzaak heeft en dat het opgeheven kan worden. Dan Ontstaat de vertroosting." Mijn redeneren is:Geachte Priesters, de hele Geachte Orde van Kerk zijn hoog opgeleide personen, die volwassenen zijn, goed kunnen redeneren en zien door hen ogen, van Jezus aan Kruis is voor deze uitverkoren geachte elite heel begrijpelijk. Deze geachte elite weet waar het om gaat. Stel U voor eenvoudige mensen als ik, mijne, kleine kinderen, jongeren, zonder levens ervaring, zonder goede spirituele achtergrond, kijken naar een kruis met een persoon uitgebeeld als heel droevig gebeurtenis.
Waarom zou je bidden met de Bijbel? (1/6) Ee paplepelkatholiek ontdekt hoe je kan bidden met de Bijbel In deze serie wil ik nadenken over het hoe en waarom het zinvol is om te bidden met de Bijbel. En waarom zou je dat doen op de wijze van Ignatius van Loyola. Ik laat me hierbij in belangrijke mate inspireren door mijn eigen ervaring. Ik ben een paplepelkatholiek. Ik heb het christelijk geloof meegekregen vanaf mijn eerste jaren. Het heeft altijd deel uitgemaakt van mijn leven. Van zodra dat mogelijk was, namen mijn ouders mij mee naar de eucharistieviering. Aan tafel werd er gebeden. Ik had geleerd om bij het slapengaan een onzevader of een weesgegroet te bidden. Dat was normaal. Zo ook het doen van goede werken , in de beste zin van het woord. Ook als student vond ik mijn christelijk geloof superbelangrijk. Tegelijk denk ik niet dat ik er veel van snapte. Ik vond liturgie mooi. Ik geloofde in de waarheid van de katholieke leer en moraal. De eucharistie vond ik bij...
Leo Fijen stelde me voor om in gesprek te gaan over hoe omgaan met kwaad en lijden. Een onmogelijke vraag waar enkel maar aarzelende en stamelende antwoorden kunnen op gegeven worden. Het werd een mooi gesprek. Klik hier om naar deze video te luisteren/kijken of klik op onderstaande afbeelding.
Feest van de Drie-eenheid (Jaar C) Spr. 8, 22-31 Rom. 5, 1-5 evangelie: Joh. 16, 12-15 We zien ze vaak afgebeeld in de schilderkunst. Vader, Zoon en Heilige Geest. Een oudere Heer, lange witte baard, op een wolkje gezeten die de hand reikt of kijkt naar Jezus, de Zoon, al of niet met het kruis. De Geest neemt de vorm aan van een duif of van een stralende lichtstraal. Gewoonlijk vertrekt het samenspel uit de hemel. Doorgaans is er ook een link met wat er gebeurt op aarde. Andere schilderijen of beelden zijn een stuk abstracter Deze rijke variëteit aan voorstellingen van de Triniteit is meer dan zomaar een leuke christelijke hobby. Het trinitair dogma behoort tot de kern van het christelijk geloof. Christenen geloven niet zomaar in God. Dat doen de joden en de moslims net zo goed. Christenen geloven in de drieëne God: één goddelijke natuur, die bestaat in drie personen, drie unieke wijzen waarop de ene God God is. Die drie goddelijke personen zijn voortdurend met elkaar ...
Anna Ancher Waarom zou je bidden met de Bijbel? (3/6) 2. Een leerschool in verlangen Vele specialisten menen dat de Geestelijke Oefeningen vooral een keuzepedagogiek zijn. Zij helpen om, door te bidden met het leven van Jezus, te achterhalen wat zijn navolging voor jou persoonlijk concreet betekent. Anders gezegd, ze zijn een uitnodiging om erachter te komen wat jouw diepste verlangen is. De christen gelooft namelijk dat zijn diepste verlangen niet zomaar een willekeurige gril is. Het is veeleer een antwoord dat zijn oorsprong vindt in een uitnodiging van de Heer zelf. De gebedsmethode die Ignatius aanreikt in zijn Geestelijke Oefeningen is een leerschool om meer inzicht te krijgen in dat verlangen. Ik zal er drie puntjes van belichten. Genadevraag Ignatius nodigt uit om bij het begin van elke gebedstijd met de Bijbel aan God te vragen wat je verlangt. Hij noemt dit de genadevraag. De bedoeling hierbij is dat je naar binnen leert kijken en uitspreekt wat er in je ...
Waar of niet waar? “ Het eigene van christenen is dat ze geloven in God .” Als ik een precies antwoord wil geven op de vraag naar de eigenheid van het christelijk geloof moet ik zeggen “ niet waar ”. Uiteraard geloven christenen in God. Maar het godsgeloof is niet het eigene van de christenen. Dat geloof in de ene God delen we namelijk met de andere monotheïstische godsdiensten. Wat is dan wel het eigene aan de christenen? Dat we geloven in Jezus Christus? Dit is een stap in de goede richting. En wel een belangrijke. Maar het is nog onvolledig. Het eigene van ons christenen is dat we geloven in de Drieëne God: Vader, Zoon en Geest. De kern, het absolute hart van het christelijke dogma is het dogma van de Triniteit. Eigenlijk is het christelijke dogma heel beperkt. Alles samen niet meer dan enkele bladzijden. Er is ongeveer 1000 jaar aan gewerkt door duizenden theologen, de kerkvaders genoemd. Het zijn geen gebeden, laat staan gedichten. Het gaat over uiter...
Waarom zou je bidden met de Bijbel? (4/6) 3. Een leerschool in “Jezus” Ignatius schrijft dat zijn Geestelijke Oefeningen de mens kunnen brengen tot een rechtstreekse ontmoeting met God. Dat is een gedurfde uitspraak. Net als talloos veel andere mensen, kan ik getuigen, dat dit daadwerkelijk zo is. Die ontmoeting kan heel intens en beklijvend zijn. Meestal is ze discreet en eenvoudig, allesbehalve spectaculair. Het ignatiaans contemplerend bidden met de evangelieverhalen over Jezus kan je heel dicht brengen bij de levende Heer. Als kind en jonge man wist ik dat Jezus belangrijk was. Toch was Hij voor mij vooral een afstandelijk en onpersoonlijk concept. Als ik me Hem voorstelde, zag ik Jezus van achteren. Het ignatiaanse Bijbelgebed heeft dit geleidelijk aan veranderd. Jezus keerde zich als het ware beetje bij beetje naar mij toe. Hij begon mij aan te kijken en ik kon Hem aankijken, van aangezicht tot aangezicht. Voor mij was bidden voorheen relatief ritualistisch. ...
Waarom zou je bidden met de Bijbel? (2/6) 1. Een leerschool in innerlijkheid Twee duizend jaar geleden hadden mensen het voorrecht om Jezus in levenden lijve te ontmoeten. Dat is voor ons anders. Nochtans blijft God zich ook vandaag tot de mens richten. De vraag is of wij in staat zijn om Hem te horen en indien ja, hoe we dit dan kunnen leren. Innerlijkheid Het ignatiaanse Bijbelgebed heeft mij toegang gegeven tot mijn innerlijkheid : een dieper niveau van voelen en ervaren. In onze cultuur worden wij voortdurend bestookt met alle mogelijke prikkels. Vaak zijn die er gewoon op gericht om onze consumptie te verhogen. Ze zijn doorgaans oppervlakkig, vluchtig en inhoudelijk neutraal. Je kan er weinig uit leren. Voor veel van onze tijdgenoten is dit het belangrijkste zo niet exclusieve ervaringsniveau. Zij kunnen niet vermoeden dat onder die bovenkant nog een dieper bewustzijnsniveau schuilgaat. Op dat niveau is er meer duurzaamheid. Manipulatie is wer...
Bidden met de Bijbel 6/6 Een leerschool in vrijheid! In het eerste deel van mijn boek over het ignatiaanse Bijbelgebed vind je zo vijftig tips om te bidden met de Bijbel. Vijftig?! Moet het echt zo ingewikkeld zijn? Kan het niet wat eenvoudiger? Wat geldt voor de hele ignatiaanse spiritualiteit, geldt ook voor het ignatiaans bidden met de Bijbel. Het is geen dwingend keurslijf. Het is een leerschool in vrijheid. De bedoeling is dat je komt tot je eigen wijze van bidden. Het is echter niet nodig het warm water opnieuw uit te vinden. Het is een voorrecht je te mogen laten inspireren door grote leermeesters. Ignatius is zo iemand. Sommige aspecten zullen je meer aanspreken en helpen. Andere minder. Ga er in vrijheid mee om. Ik besluit en vat samen. Het ignatiaanse Bijbelgebed leert hoe je toegang kan krijgen tot je innerlijkheid. De verbondenheid met Jezus die daar kan ontstaan laat toe om het diepste verlangen op het spoor te komen. De vreugde is daarbij het kompas. Z...
Compassie, bezorgdheid, liefde… ze maken creatief. Soms geven ze letterlijk vleugels. Herken je hier iets van in je eigen omgang met anderen? Waar heb jij, gedreven door liefde, echt iets kunnen veranderen in het leven van anderen? Klik hier om deze animatiefilm te bekijken of op onderstaande afbeelding.
Is er in jouw leven iets dat je steeds weer onrustig maakt? Of liever, iets dat je steeds weer in beweging zet? Een verlangen dat je misschien probeert te negeren, maar dat je een andere richting in wil doen slaan? Iets dat, als je er plaats voor inruimt, je echt tot rust brengt en voldoening brengt? Iets dat je meer of net minder zou willen doen? Waartoe word jij geroepen? Klik hier om dit filmpje te bekijken of klik op onderstaande foto.
Reacties
voor Super Inspirerende video,
video dat dat de grootheid van God Goddelijke kan voor ons visualiseren,
om liefhebben, bewonderen, en ons onderwijzen om met wetten van het "Heelal" harmoniseren.
A.U.B. citeer deel van tekst titel : " Cosmische rivieren van leven - deel I "
" Over de circulaties in ons Zonnestelsel" .
"......." Het Zonnestelsel, ons Cosmisch tehuis, is een zeer inspirerend maar ook ongelooflijk breed veld van studie en overpeinzing."
".......Stroom van bewustzijn"..........." Alle elektrische en magnetische krachten in ons menselijk lichaam vloeien voort uit de innerlijke mens"........" " Hoe onbegrijpelijk groots de reikwijdte van het leidende Zonnebewustzijn moge zijn, ook dat wezen is slechts een klein atoom binnen de Melkweg, die we zouden kunnen beschouwen als een cel van kosmische afmetingen. En een cel is natuurlijk deel van een groter lichaam....., enzovoort. Er is geen einde aan de Hiërarchie van Leven."
" Rivieren van leven" , In het groot en in het klein , overal zien we ordening, een organische samenwerking van delen in een geheel, dat op zich weer deel is van een groter geheel.
Als we in ons eigen menselijk lichaam een stelsel van samenwerkende organen zien - hart, hersenen, lever, et cetera. - dan zien we datzelfde in het Zonnestelsel,
waarbij de Zon zowel de functie van hart als hersenen heeft.
En tussen alle cosmische organen ( Zon en planeten ) zijn er talloze stromen of verbindingen van uiteenlopende aard.
Dat zijn de ' slagaderen ' en 'zenuwen van de Cosmos"........" De planetaire wisselwerking" ...." Een kracht is een invloed is een ' vloed ' . "..
" De ruimte is vol leven" ....." Postpakketjes met adres"...." De oorsprong van orde en wetmatigheid" ..." Fohat, de Cosmische drijfkracht" ...." We dragen alle mogelijkheden in ons"....."
"....." Het Zonnestelsel is in al zijn harmonie en symmetrie de uitdrukking van Cosmische wijsheid.
Een wijsheid die ook wij, schijnbaar kleine en nietige mensen, in ons dragen.
Wij zijn immers een kind van de Cosmos. Alle elementen die het Zonnestelsel in zich draagt, hebben wij logischerwijze ook in ons: een Goddelijke onvernietigbare kern, ......."...."
(e.c. bron: Luc.apr.1999/52-57/H. Bezemer/).
Idee alstublieft:
1. Super wijze Les van Pastor Nikolaas Sintobin S.J. o.a. over " Vrijheid deel 1 van 10."
voor mij is te begrijpen, dat ik stap voor stap kan groeien, meer begrijpen, meer en betere keuzes kan bewust maken.
2. Religie en Godsdienst, zijn in oorsprong van een bron afkomstig.
Door tijden heen zijn zijn door beoefenaars beetje bij beetje veranderd.
Veranderd in interpretatie m.i.
3. Liturgie in RKK dat ik zag j.l. op zondag, is niet makkelijk begrijpen voor kinderen, jongeren, en jong volwassenen van 24-36 jaar.
Deze personen zijn in moderne tijden met Ruimte reizen, games.
" Jezus als brood en bloed "consumeren is niet te vertalen in taal voor kinderen en jongeren m.i.
Ritualen en Symbolen is een "gesluierd taal" .
Volwassenen die "spirituele diensten" beleven, gaan ritualen en symbolen elke keer opnieuw "nieuwe dimensie " hebben, door " groeien".
Stel U voor dat Priester, vooraf verteld wat is de betekenis van Eucharistie, meer in een taal voor kinderen, jongeren en jong volwassenen,
in elke Mis opnieuw,
en daarna in:
een toegewijde, en met groot Elan gebaren en attributen de hele aanwezige publiek in Kerk uitgenodigd mee dat toegewijde " samen spelen " in inter actie.
m.i.
Dat "samen spelen " bedoel ik volgens Ignatiaanse Spiritualiteit.
Sommige kinderen sommige jongeren kunnen zich niet goed voelen van ideeën:
als " ritueel slachten, offers brengen door ritualen, als lam geofferd,
zie hoeveel verzet is laatste jaren in publieke opinie dat rituaal slachten van dieren opheffen? en dat een prachtig Goddelijke Mens zoon van God is gekruisigd door zijn vader en gelaten aan dat kruis tot dood opvolgt" , dat is niet voor te stellen dat dat goed is bedoeld?
Die ritualen zijn bedacht door volwassenen mensen die in boeken hebben veel gelezen.
1. Van harte aanbevolen een Super Rijke Nieuwsbrief van " IGNIS WEBMAGAZINE" d.d. 7 maart 2014,
titel: " GEVEN, BIDDEN, VASTEN ".
2. " symbolen en ritualen " citeer klein deel van artikel titel: " Pasen: de inwijding van de grote beproeving":
"....." (subtitel) " De eucharistie en de kruisiging"......." In het bloed zit het leven, is de oude mozaïsche uitspraak.
Wanner daarom in het laatste avondmaal gesproken wordt over bloed, wordt daarmee het kosmische leven, de kosmische vitaliteit bedoeld.
In het Sanskrit wordt hierover gesproken als JîVA , het goddelijke leven, goddelijke vitaliteit.
Het drinken van dit bloed is het één worden met het Universele Leven.
Het brood nu symboliseert in de mystieke taal van de Mysteriescholen het intellect.
Van brood, of de grondstof ervan graan, werd ook verteld dat het oorspronkelijk van de planeet Venus kwam. Die planeet wordt in verband gebracht met het denken, maar wel het door de geest verlichte denken: de hogere Manas.
Terwijl van de wijn, die staat voor het bloed - het leven - wordt verteld dat hij in relatie staat met Jupiter, de planeet die de vitaliteit beheerst."....."
(e.c. bron: Luc.APR/2000/36-47/B.Voorham/)
3. Tijdje geleden op Ned.televisie is een vrolijke bijeenkomst van jongeren getoond met een podium een muziek spelers, en een Spreker, die over Jezus spraak.
Dat was op zonnige dag in een park.
Spreker heeft gepassioneerd over Jezus verteld dat : " JEZUS WAS EEN VERNIEUWER" .
In de tijd van JEZUS, waren veel misstanden in maatschappij.
Spreker tekende een groot cirkel en met zijn pen draaide steeds zelfde groeven in dat cirkel,
zodat dat cirkel heel dikke lijn had en de Spreker vertelde,
dat die mensen toen in " hun systemen " rondjes draaiden zo lang dat zij zijn vastgeroest waren in hun patronen van denken en in hun doen.
JEZUS kwam en Jezus wilde die vastgeroeste patronen doorbreken naar een nieuw Horizon,
naar Liefde voor elkaar onder mensen, naar samenwerking van mensen onderling,
naar mensen behoeften ! kijken en niet naar die verouderde wetten van toen slaafs gehoorzamen.
Deze Preek van die Spreker heeft mij geraakt en vrolijk gestemd.
Voorstel idee a.u.b.
- misschien overwegen dat " offer van Jezus op kruis anders vertellen? " (zie hoeveel mensen zijn geofferd voor Goden in het verleden? van mensheid ? ).
- misschien overwegen woorden bij "brood" uitdelen vertellen dat:
Jezus
ter aandenken heeft voorgesteld " dat brood- ZIJN BROOD, en dat bloed - ZIJN GEEST/SPIRIT
in een MIS tot zich nemen en/om:
AAN JEZUS DENKEN ! En ook JEZUS LIEFHEBBEN,
omdat JEZUS HEEFT OOK ONS ALLEN MENSEN en dat betekend ALLE MENSEN!
ALLE MENSEN in alle GEAARDHEID, in ALLE SEKSUELE GEAARDHEID LIEF HAD.!
Alstublieft.
" Bestuurt Paus Franciscus de Kerk op een Jezuïtische Wijze? ".
Van harte heb ik wishful thinking, dat allen die met de Heer Paus Franciscus mee regeren/besturen in RKK Kerk op een Jezuïtische Wijze besturen, om KERK RKK een NIEUW ELAN EN INVLOED voor rechtvaardige Wereld bewerkstelligen.
Jezuïtische Wijze van Besturen is als dat Jezus persoonlijk zou gewild hebben.
VERNIEUWEN,
LIEFHEBBEN,
HORIZON ZIEN,
ZICH ZELF HOOG ONTWIKKELEN,
BEMOEIEN MET GANG VAN ZAKEN IN MAATSCHAPPIJ,
RIJKE MENSEN EDUCATIEF BIJSTAAN/EVANGELISEREN,
ARME MENSEN AANMOEDIGEN ZICH ZO VEEL MOGELIJK ONTWIKKELEN ,
ROOMS KATHOLIEKE KERK EN ZIJNE LIEFHEBBEN VOOR EEN GROOT RECHTVAARDIG KERK SAMENLEVING.
Mijn gevoel.
Op de Video heb ik aangeklikt op venstertje met icoontje " YouTube" en is ook Interessante video te bekijken titel: " Quantum Mechanics: Fabric of the Cosmos - Documentary " door wetenschapper Brian Greene verteld.
Idee delen a.u.b.
1. citeer deel tekst: " Internal And External Attachements"
Internal: your ideas, beliefs, opinions or viewpoints, memories, a certain way of thinking, a particular virtue, virtues or specialty, either positieve or negative, etc.
External Attachements : people, objects, your physical body, position or role in your family, society or in your proffessional field, money, places, physical comfort, hobby, routine, how people see you, or what they think of you etc."
EACH TIME we attach ourselves to anything external or internal, we create fears, of loss of what I am attached to.........."
(einde citeren).
Redeneren: " JEZUS van zijn kruis afhalen voor nu en voor altijd."
Zie a.u.b. hoe prachtig wereld is te beleven met " Quantum Mechanics: Fabric of the Cosmos" en met Quantum Fysica bijvoorbeeld de " Energie Therapie" (Quantum Touch Of Matrix= T.O.M.).
Mogelijkheden om " Jezus " veel rijker beleven.
Voor moderne mensen is te begrijpen m.i.
p.s. Ik heb ervaren dat van een idee overstappen op een andere idee is niet makkelijk.
Met " Cosmos Onderwijs " met prachtige DVD die niet duur zijn bij grote Kwaliteiten Kranten beschikbaar in webwinkel, en uren en uren betoverende beelden die voor visualiseren uitbeelden onze Kosmos.
Of in web winkel bij Jezuïeten Orde bijvoorbeeld nog beter? DVD's over Cosmos?
Stel U voor in prachtige Kerken van Rooms Katholieke Kerken doen op grote schermen, zo video als de bovenstaande om te beginnen misschien? m.i.
1. Jezus op dat "Kruis dat in Kerk is uitgebeeld en in handel ook waar ik ook zo een Kruis toen heb met figuur dat niet levende uitbeeldt".
2. Introduceren a.u.b. opnieuw in Leer " Reïncarnatie".
" The Kingdom of God is within you", Luke 17:20-21.
" Jezus zegt tegen zijn discipelen: " Het Koninkrijk der hemelen is in Ulieden" , dat wil zeggen is in je eigen innerlijk te vinden. Niet na het overlijden, maar hier op aarde in dit of een toekomstig leven."
citeer a.u.b.: " Drie axioma's :
- Er is sprake van grenzenloosheid. Het leven is eeuwig en grenzenloos.
- Er is sprake van cyclische beweging, een periodieke manifestatie van leven, waarna het zich weer terugtrekt.
- Elk wezen maakt een innerlijke ontwikkelingsgang door van ' atoom tot god ', waarbij er tevens sprake is van volstrekte gelijkwaardigheid. Er is altijd sprake van leven binnen een groter leven."
(e.c. bron: Symposium, Luc.nr.4-5/2011/7-12/'Marijn Gijsbers/).
citaat: " Yesterday is history, Tomorrow is mystery, Today is Present And Present is a Gift".
Zou dat een Idee goed bevonden worden alstublieft?
Een pracht figuur van een mannelijke persoon, zodanig uitgebeeld dat alle volkeren zouden zich kunnen herkennen? en met krachtig Kosmische uitstraling ons mensen met liefdevolle glimlach tegemoet ? als niet anders kan aan kruis? antwoord: ja, wel een levende beeld uitbeelden voor inspiratie .
Ik heb RKK lief, graag zou ik mijn idee willen delen.
a.u.b. citeer deel tekst: " In het Evangelie van Matheus staat de prachtige Bergrede, die vandaag nog even actueel is als tweeduizend jaar geleden."
".....De functie van de berg......." Toen Jezus de berg beklom, verhief hij zich tot de meer geestelijke werelden.""........Tot wie richt Jezus - de Leraar - zich op de berg?
Hij richt zich tot speciale leerlingen, tot mensen die reeds enige passen gezet hebben op het innerlijke Pad van bewustzijnsuitbreiding. Zij zijn mensen die de gelofte hebben afgelegd te pogen te leven in hun hogere natuur.
Ze zijn leerlingen van een spiritueel Meester. Zij gaan de berg op. Dat wil zeggen: zij dorsten naar geestelijke, esoterische kennis. Zij nu worden door Jezus apart genomen en krijgen speciaal onderricht. Aan het eind van de Bergrede, in de beroemde passage van de paarlen die niet voor de zwijnen moeten worden geworpen, wordt nadrukkelijk meegedeeld dat deze leringen niet voor de massa zijn.
Spiritueel onderricht is namelijk niet vrijblijvend. Daarom wordt het alleen gegeven aan mensen die in de praktijk van hun leven ervan blijk hebben gegeven, dat ze het waard zijn dat onderricht te ontvangen. ".......... "....."
"Wie op de hoogte is van de religieuze literatuur - en vooral van de van het Oosten - komt in de Bergrede niets oorspronkelijks tegen. Er zijn vooral veel overeenkomsten met het Buddhisme......" In de Bergrede is een gedragscode van een Mysterieschool verscholen, en wel in het bijzonder die van de Essenen" .......De leer is universeel, ......"
" De grote wijze die de de naam Joshua de Nazarener moet hebben gehad en die thans bekend is onder de naam Jezus de Christus, was opgeleid en gevormd binnen die groep van de Essenen."........."." Die Essenen waren in feite Buddhisten."....."Er loopt dus een directe lijn van het Buddhisme naar het Christendom, zoals er ook een directe lijn loopt van Gautama de Buddha naar Jezus".
(e.c. bron: Luc.nr.5/2001/ 132-138/ Barend Voorham/).
Reden voor deze citaat a.u.b.
van veronderstellen : " Niemand kan groeien in ware spiritualiteit, tenzij hij geleden heeft.
Daardoor hebben zijn hart en ziel zich afgestemd op het leed van de wereld.
Lijden is daarom onze vriend, omdat het ons de relativiteit van het uiterlijke bestaan doet inzien, ons bewustzijn verruimt....."..."
" waar treuren mensen eigenlijk om? Is dat niet veelal om materiële zaken? Zaken van de illusoire kant van de natuur?Wanneer je dat gaat inzien, ontstaat het verdriet.
Dan besef je dat elk geluk voorbijgaat. Deze eenvoudige waarheid werd door de Buddha als volgt geformuleerd: " Alle gemanifesteerde dingen gaan gepaard met smart en lijden."
Maar als je dan doordenkt, dan besef je dat het lijden een oorzaak heeft en dat het opgeheven kan worden. Dan Ontstaat de vertroosting."
Mijn redeneren is:Geachte Priesters, de hele Geachte Orde van Kerk zijn hoog opgeleide personen, die volwassenen zijn, goed kunnen redeneren en zien door hen ogen, van Jezus aan Kruis is voor deze uitverkoren geachte elite heel begrijpelijk.
Deze geachte elite weet waar het om gaat.
Stel U voor eenvoudige mensen als ik, mijne, kleine kinderen, jongeren, zonder levens ervaring, zonder goede spirituele achtergrond, kijken naar een kruis met een persoon uitgebeeld als heel droevig gebeurtenis.