Frieten kunnen je dichter bij God breng - over hoe geur je gebed kan stimuleren


Neem wat tijd om te denken aan en te genieten van de heel eigen geur van volgende items:

-       de oceaan,
-       proper gewassen linnen,
-       een kerstboom,
-       frietjes.

Was het moeilijk om die geuren op te roepen? Waarschijnlijk niet. Maar, toen je zo bezig was met die verschillende geuren, zijn er dan niet nog andere herinneringen bij je opgekomen? De golven die strelend over je voeten lopen, of de fijne warmte van je gewassen linnen, of het stalletje dat je onder de feestelijke kerstboom zet, of het hete frietzakje met die gele mayonaise bovenop.

Onze reukgewaarwording wordt dikwijls ons meest evocatieve zintuig genoemd. Onze reukzenuwen bevinden zich in dat deel van onze hersenen waar onze emotionele herinneringen worden bewaard. Zo kan een bepaalde geur op een uitgestoken hand uit onze kindertijd lijken, een hand die ons terugbrengt naar een ervaring waaraan we in jaren niet meer gedacht hadden. Een krachtige terugkoppeling naar ons verleden.

Maar het ruiken van een geur kan ook ons heden verhelderen. Het kan ons helpen om aandachtiger en dankbaarder te leven. Het kan ons helpen te erkennen dat Gods goedheid de wereld helemaal met allerlei geuren heeft bekleed, sommige heel duidelijk, andere heel subtiel.

Ginny Kubitz

Reacties

Meest gelezen

De reis van de Drie Koningen, T.S. Eliot - het mooiste gedicht ooit over de Drie Koningen

Amerikaanse kardinalen zeggen Trump de wacht aan - Lees hier de tekst (in het Nederlands)

Allereerste verklaring waarom je je niet lekker voelt - Help, het gaat niet goed met mij (6/11)

Als denken belangrijker wordt dan voelen - Help, het gaat niet goed met mij (5/13)

Een weigering die plezier doet - Citaat van Theresia van Lisieux

Hoe zaai je best windmolens? - Tekenfilm

Wat is het belangrijkst: Jezus of het Heilig Sacrament - Anthony de Mello sj