Over de beste wijze waarop je God kan eren (5/7)




Minicursus ignatiaanse spiritualiteit in zeven deeltjes (5/7)

Dit ignatiaanse antropologische model verklaart het optimisme van de mensvisie van Ignatius. In de slotmeditatie van de Geestelijke Oefeningen schrijft hij dat God in de mens woont en de mens tot zijn tempel maakt. God is rechtstreeks aanwezig in elke mens, meer in het bijzonder in het diepste en authentieke verlangen van de mens. Elke mens heeft daarom goddelijke waardigheid. De mens, hoe beperkt en kwetsbaar ook, is het waard dat je hem vertrouwt en in hem durft te geloven.

In de ignatiaanse traditie wordt Ignatius dan ook niet naar voren geschoven als na te volgen model. Ignatius wilde zelf ook niet dat zijn volgelingen naar hem zouden worden genoemd. Ignatius moedigt mensen gewoon aan om zichzelf te worden. Dat is de beste wijze om God te eren.

Reacties

Anoniem zei…

Jezelf worden, wat een vrijheid is daarvoor nodig! Ik lees momenteel “De onafscheidelijken van Simone de Beauvoir”, waarin dat heel duidelijk naar voren komt. Marjolein

Meest gelezen

Verstrooiingen tijdens het gebed: drie tips van Mark Rotsaert sj

Is gelukkig zijn vooral een kwestie van willen? - vertrouwen (5/6)

Wat je van een bedrieger kan leren - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Spreek vanuit jezelf - Luistervriendelijk spreken (2/5)

Hoe je het meest kan genieten van een gebakje - Wijsheid van Anthony de Mello sj

Geloof jij in engelen? - De mening van Nikolaas Sintobin sj

Is bidden enkel voor vrome boontjes? - Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Luistervriendelijk spreken (1/5) - een nieuwe serie van Nikolaas Sintobin sj

Gehoorzaamheid als voorwaarde voor een gelukkig leven - vertrouwen (6/6)