Snelcursus om je roeping te vinden (5/5): Open je hart


In deze serie vertelt Brendan Busse sj, Amerikaans jezuïet, over roeping in brede zin, voor iedereen, en dus niet alleen de roeping tot jezuïet. Vele mensen zijn op zoek naar hun plek in het leven. Dit artikel wil hen daarbij helpen. Hier vind je vijf stappen om je roeping te ontdekken.

5de stap: Open je hart

Zodra je een keuze hebt gemaakt, blijf er dan trouw aan. Zoek naar bevestiging over een langere tijd. Wees geduldig: elke ernstige keuze vraagt een periode van aanpassing. Vaak betreuren we een beslissing onmiddellijk nadat we ze genomen hebben: we zijn niet zeker dat we echt de juiste keuze gemaakt hebben, of we hebben spijt over alle andere mogelijkheden die we lieten liggen. Belangrijke beslissingen vergen een flinke dosis moed, zeker in het begin. Je moet er een beetje voor vechten.

Over het algemeen kan je vertrouwen op de Geest die je een bepaalde keuze ingeeft. Je kunt vertrouwen op de vrienden die je op je tocht vergezellen. En je kunt er zeker van zijn dat, wat er ook gebeurt, God je nooit in de steek laat. Hijzelf heeft ons het éérst geroepen, Hij zal er altijd zijn. Als je liefhebt, moedig en helemaal, dan is er nooit iets verloren. Kiezen met een open hart betekent luisteren naar je hart. En leven van beslissingen in liefde met een groot hart? Dat is roeping.

Reacties

Anoniem zei…
Dank voor zoveel mooie woorden omtrent roeping!
Truus zei…
Ook moeder zijn vind ik een roeping,wij zijn 51 jaar getrouwd. En als je een keus maakt moet je daar voor gaan.
Cecilia zei…
Ik erken het helemaal. DE troost is dat Hij die je de keuze liet maken bij je blijft in alle omstandigheden.
Anne zei…
Als je ouder wordt en veel moe en ziek bent, verandert er veel in je leven.
Je wordt 'armer". Ik versta nu beter wat 'je arm voelen' betekent. Door mijn ziek zijn is mijn geloof ook een steun geworden. Misschien wordt me gevraagd om meer contact te hebben met mensen die ik langs de sociale media om op deze manier ken. Ik vraag om inzicht.

Meest gelezen

Verstrooiingen tijdens het gebed: drie tips van Mark Rotsaert sj

Is gelukkig zijn vooral een kwestie van willen? - vertrouwen (5/6)

Wat je van een bedrieger kan leren - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Spreek vanuit jezelf - Luistervriendelijk spreken (2/5)

Hoe je het meest kan genieten van een gebakje - Wijsheid van Anthony de Mello sj

Geloof jij in engelen? - De mening van Nikolaas Sintobin sj

Is bidden enkel voor vrome boontjes? - Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Luistervriendelijk spreken (1/5) - een nieuwe serie van Nikolaas Sintobin sj

Gehoorzaamheid als voorwaarde voor een gelukkig leven - vertrouwen (6/6)