Frans van der Lugt sj, zes jaar geleden vermoord


Zes jaar geleden, dag op dag, stierf Frans van der Lugt sj de marteldood in Homs (Syrië). Onderstaande animatiefilm die de jezuïeten vorig jaar maakten, geeft een inkijk in de binnenkant van Frans van der Lugt sj.

Het getuigenis van dit leven doet beter begrijpen wat het kan betekenen voor een mens om "gezel van Jezus" te zijn. Ook wat eenzaamheid, volharding en zelfgave betekenen. Het is bijzonder om deze beelden opnieuw te bekijken gedurende deze Goede Week.




Reacties

Truus van Dam zei…
Ik heb heel veel respect voor Pater van de Lugt. Ook dat hij zijn moordenaar probeert te begrijpen.Lijkt me heel moeilijk , maar in de lijdensweek is het iets beter te begrijpen . En de Liefde overwint, dat mogen we zeker niet vergeten. Hij was hiervan ons voorbeeld net als Jezus.
Carla zei…
Ja, de liefde en de muren van denkbeelden rondom het eigen geloof. Tegenstellingen wilde Jezus doorbreken, gesteund door het Woord van God en Zijn evangelische boodschap. Vrede in ieder mens en begrijpen dat er niet een enkel denkbeeld bestaat. Een weg van gaan en van bezinning tijdens deze Stille week, gericht op het Goede, de Liefde, het begrijpen van de ander en niet de ander overtuigen. Wel laten Zien zoals Jezus deed. Delen wat te delen valt. Amen
Gerjan de Jong zei…
Goed om pater Frans, zoals hij werd genoemd in Syrië, te blijven herinneren. En met hem de boodschap van liefde en hoop ons overgeleverd door de Mens Jezus. Ik wens een ieder een Goede Week in de voorbereiding op het feest van de Hoop
e.harland-hazebroek zei…
De liefde bloeit misschien op door de Corona omdat iedereen beseft, helpen hoe en wie dan ook op om het even welke manier.

Meest gelezen

Verstrooiingen tijdens het gebed: drie tips van Mark Rotsaert sj

Is gelukkig zijn vooral een kwestie van willen? - vertrouwen (5/6)

Wat je van een bedrieger kan leren - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Spreek vanuit jezelf - Luistervriendelijk spreken (2/5)

Hoe je het meest kan genieten van een gebakje - Wijsheid van Anthony de Mello sj

Geloof jij in engelen? - De mening van Nikolaas Sintobin sj

Is bidden enkel voor vrome boontjes? - Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Luistervriendelijk spreken (1/5) - een nieuwe serie van Nikolaas Sintobin sj

Gehoorzaamheid als voorwaarde voor een gelukkig leven - vertrouwen (6/6)