Is er ooit iemand zó met jou omgesprongen? - Pinksternoveen, dag 7: vertrouwen



Dag 7: vertrouwen

Welkom in deze zevende gebedstijd van de Pinksternoveen voor de vruchten van de Geest. De vrucht van de Geest waarvoor we vandaag bidden is vertrouwen.

·      Kijken naar video: Mr wind


o   We gaan nu enkele minuten de stilte in.
o   Geef even aandacht aan je lichaam. Neem een houding aan waarbij je je comfortabel voelt en tegelijk voldoende geconcentreerd. 
o   Maak een kruisteken, maak een buiging, of stel een ander gebaar dat voor jou betekent dat je nu aan het bidden bent.
o   Probeer tot stilte te komen. Kom bij jezelf. Probeer je vervolgens ook te openen voor Gods aanwezigheid.


o   Herinner je de beelden die we net zagen over het leven van die schijnbaar bizarre meneer.
o   Richt je eerst even tot God. Wat zou je Hem spontaan willen vragen of zeggen. Misschien wel iets in verband met vertrouwen.


o    Mr Wind is een man wiens leven openbloeit door de ontmoeting met een mens die hem aanvaardt  zoals hij is. Van een lastpost wordt hij iemand die ook zijn steentje mag bijdragen. Wat heeft je het meest geraakt in zijn verhaal?
o   Zoom even in op één moment in je eigen leven waar iemand jou echt heeft aanvaard, je graag zag, gewoon voor de mens die je bent. Of, omgekeerd, waar jij dat hebt kunnen doen voor een ander. Hoe voelde dat?
o   Heeft dat iets veranderd in jouw leven?


o   We naderen het einde van deze zevende noveen-meditatie. Voer nu, in de stilte van je hart, een gesprekje: met God de Vader, met Jezus, met de Heilige Geest, met Maria of met iemand anders in wie je vertrouwen hebt. Vertel wat je graag kwijt wil over het voorbije gebed: misschien wil je ergens voor danken, een voornemen formuleren, een inzicht noemen uit deze meditatie over vertrouwen. Misschien wil je wel om een bijzondere genade vragen. Doe het op  een gemoedelijke toon. Zoals een vriend of een vriendin spreekt met een vriend of een vriendin.

Reacties

Meest gelezen

Verstrooiingen tijdens het gebed: drie tips van Mark Rotsaert sj

Is gelukkig zijn vooral een kwestie van willen? - vertrouwen (5/6)

Wat je van een bedrieger kan leren - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Spreek vanuit jezelf - Luistervriendelijk spreken (2/5)

Hoe je het meest kan genieten van een gebakje - Wijsheid van Anthony de Mello sj

Geloof jij in engelen? - De mening van Nikolaas Sintobin sj

Is bidden enkel voor vrome boontjes? - Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Luistervriendelijk spreken (1/5) - een nieuwe serie van Nikolaas Sintobin sj

Gehoorzaamheid als voorwaarde voor een gelukkig leven - vertrouwen (6/6)