Samir



Samir Khalil Samir sj is een Egyptische medebroeder Hij is specialist in de geschiedenis en de theologie van de Islam. Toen de toespraak van Paus Benedictus in Regensburg over geloof en rede zo’n stormachtige reacties kreeg in de islamwereld, aarzelde hij niet om Benedictus te steunen in diens analyse van een aantal pijnpunten van de Islam.

Onlangs verscheen bij Ignatius Press van Samir een nieuw boek met als titel: “111 Questions on Islam”. Hij bespreekt er vragen als: hoe is de Islam ontstaan, wat betekent de Koran voor de moslims, welk verband bestaat er tussen Islam en geweld, tussen de islamitische cultuur en het Westen, hoe kan de Islam zich echt integreren in de Europese samenlevingen … ?

In Time Magazine van deze week staat er een boeiende bespreking van dit boek onder de titel: “The Jesuit who inspired the Pope’s ideas on Islam”.

Reacties

Meest gelezen

Waarin verschilt het christendom van jodendom en van islam?

Kom, o Geest des Heren, kom - Pinkstersequentie

Waar de Heilige Geest allemaal goed voor is - Pinkstergebed van Karl Rahner sj

Hoe komt het toch dat jezuïeten zoveel investeren in onderwijs? - Serie van Nikolaas Sintobin sj over ignatiaanse pedagogie (1/6)

Een "gevallen fiets" op een Amsterdamse brug - Mijmering van Nikolaas Sintobin sj

Een God die één en ook drie is. Hoe moet je dat in Godsnaam verstaan? - Een uitleg door Nikolaas Sintobin sj

Heilig Hart van Jezus, waarover gaat dat eigenlijk over? - Vlog van Nikolaas Sintobin sj