Grégoire


Grégoire Lebel sj is een Franse medebroeder van begin de 30. Hij is thans fulltime roepingenpromotor. Hij doet het met hart en ziel. Onlangs hield hij een enquête bij het 100-tal jezuïeten dat in Frankrijk in opleiding is: een kleine helft Fransen, en voor het overige mensen uit de hele wereld die filosofie en theologie studeren, voornamelijk in Parijs.

Grégoire vroeg hen wat de belangrijkste ervaringen waren die hen hadden doen besluiten tot het intreden in de Sociëteit.

Vier factoren kwamen duidelijk op de eerste plaats. Zowel bij de Fransen als bij de jezuïeten uit andere landen.

1. De ervaring van de Geestelijke Oefeningen (meer dan 60%)
2. De ontmoeting met een jezuïet (54%)
3. De vrijheid die de jezuïeten kenmerkt (38%)
4. De lectuur van een boek (33%)

Internet – waar we deze dagen nochtans een groot deel van onze vergaderingen aan besteden – kwam niet voor in de aangehaalde punten. Gezien de lange duur van onze vorming zal het wel zo zijn dat het internet, op het ogenblik van de beslissing om in te treden, nog niet zo’n belangrijke plaats had verworven. Tegelijkertijd is het belangrijk vast te stellen dat 3 van de 4 belangrijkste ervaringen te maken hebben met persoonlijke contacten en ontmoeting.

En maar goed ook. Want daar gaat het tenslotte over in het christelijk geloof.

Reacties

Meest gelezen

Een verrijzenis die naar de keel grijpt, ook al is ze gevouwen en geknipt - animatiefilm

31 dagen lang leren danken - een nieuw boek van Nikolaas Sintobin sj, geschreven samen met Romy Kersten

Waarom wilde Jezus dat de leerlingen van Emmaüs Hem niet herkenden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Mini-cursus bidden met de Bijbel (4/4): hoe beëindig ik mijn gebedstijd ? Webinar met Nikolaas Sintobin sj

Brief van Ignatius van Loyola naar aanleiding van het overlijden van paus Franciscus - Bekendgemaakt via de goede zorgen van Nikolaas Sintobin sj

Ego flos - Zalig Pasen met Guido Gezelle

Kan je vandaag nog in Jezus geloven zoals 2000 jaar geleden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor beloken Pasen

Waarom we stille zaterdag graag overslaan - de uitleg van Karl Rahner sj

Dé twee uitspraken van paus Franciscus die ik meeneem voor mijn persoonlijk leven - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben en blijf